Фахівці зараз демонтують фюзеляж зруйнованого літака. Про це розповів генеральний конструктор ДП "Антонов" Владислав Власик в ефірі телемарафону, повідомляє 24 Канал.

До речі Окупанти викрали запчастини зі знищеного літака "Мрія", – полковник ЗСУ

Нова "Мрія" буде ще потужнішою

Наразі шукають уцілілі деталі та елементи конструкції, аби використати їх у новому літаку. Зовні він не відрізнятиметься від зруйнованого борту. Однак конструктори розповіли, що всередині це буде абсолютно новий літак, а обладнання – найсучасніше.

"Нова "Мрія" буде ще потужнішою. Вона важитиме щонайменше на 10 тонн менше, тобто судно може взяти більше вантажу і летіти довше.

Вже спроєктували попередній технічний вид оновленого літака. Власик наголосив, що літак АН-225 має бути модернізованим, тож відновлювати його у тому стані, в якому він був, недоцільно.

Хто оплатить новий літак

Відбудувати "Мрію" коштуватиме дорого. Однак для відновлення найбільшого літака у світі фінансування можуть надати міжнародні донори. Однак Власик звертає увагу на символізм, оскільки відновлення "Мрії" – це і є відновлення країни.

Як тільки "Мрію" буде відбудовано, ми зможемо сказати, що українська авіаційна промисловість і взагалі потужність України – відбудована, – наголосив генконструктор.

Як окупанти зруйнували "Мрію"

  • 27 лютого російські окупанти в Гостомелі підпалили найбільший у світі літак – "Мрію". У мережу потрапив фрагмент відео з охопленим вогнем літаком.
  • Коли згодом українські журналісти потрапили до Гостомеля, то побачили жахливу картину.
  • Близько десятка унікальних транспортних літаків геть знищені або ж серйозно пошкоджені, серед них була і "Мрія".