Видання посилається на джерела і зазначає, що адміністрація американського президента Джо Байдена "все ще переживає невдалий торішній контрнаступ України" та розробляє нову стратегію. Вона має змінити акцент із відвоювання території на відбиття нових наступів росіян.

Дивіться також США хочуть надати Україні військову допомогу через Грецію, – ЗМІ

Довгострокові цілі нового плану США зосереджено на посиленні України – її військової сили та економіки. І, як зазначає видання, це "різка зміна" порівняно з минулим роком.

Також США хочуть, щоб українські військові утримали свої позиції, а економіку країни "вивести на стійкіший шлях",
– ідеться в статті.

Україні пропонують зосередитися на трьох цілях

Захід сподівається, що Київ у 2024 році не втратить більше території, ніж 1/5 площі, яка тимчасово окупована Росією сьогодні. Партнери хочуть, аби Київ зосередився на тактиці, у якій українці вже досягли успіху, зокрема це:

  • ведення вогню далекобійною зброєю, тому союзники планують поставити Києву французькі ракети;
  • стримування Чорноморського флоту Росії для захисту морського транзиту з портів України;
  • блокування російських сил на окупованому півострові Крим ракетними ударами та диверсіями.

Також у WP цитують ще одне джерело – високопосадовця адміністрації Байдена, який підкреслив: обрана США нова стратегія не означає, що українці будуть просто будувати оборонні лінії "та сидіти за ними" весь рік.

Усе ще будуть наступи на невеликі міста та села, які мають мінімальну стратегічну ціль, а також "запуски ракет і безпілотників" і російські атаки на цивільну інфраструктуру.

Військова допомога від США: актуально

  • Сьогодні ЗМІ також повідомили, що Вашингтон запропонував Афінам до 200 мільйонів доларів в обмін на передання або продаж озброєння Києву. Про це нібито йдеться в листі держсекретаря США Ентоні Блінкена до прем'єра Греції Кіріакоса Міцотакіса щодо 6 кроків для розширення співпраці у сфері безпеки. Раніше було відомо, що Вашингтон вів переговори з Афінами щодо купівлі 75 тисяч артилерійських снарядів різних калібрів для України.
  • The Wall Street Journal пише, що Байден станом на січень 2024 року готовий на посилення імміграційної політики. Це допоможе стабілізувати ситуацію й забезпечити виділення допомоги Україні. Окрім того, відповідні рішення мають підвищити рівень довіри до Байдена серед населення.