Новий законопроєкт має на меті збалансувати потреби армії та державного сектора. Про новий пункт щодо відстрочки від мобілізаціїрозповідає 24 Канал.

Дивіться також Оновлений законопроєкт про мобілізацію: все про документ, який подали у Раду

Деталі про відстрочку батьків

У Верховну Раду 31 січня внесли допрацьований законопроєкт про мобілізацію, у якому, зокрема. переглянули підстави для відстрочки від військової служби. Так, наприклад, згідно з проєктом закону, відстрочка для чоловіків або жінок, які мають трьох і більше дітей зберігається, однак додається важливий пункт.

Військовозобов'язаного зможуть мобілізувати, якщо він має заборгованості по сплаті аліментів. Для втрати відстрочки сукупна сума несплачених аліментів має перевищувати суму платежів за три місяці.

Водночас зберігається відстрочка для осіб, які виховують дитину з інвалідністю, а також самостійно виховують дитину (або кілька дітей) до 18 років, якщо другий з батьків визначений зниклим безвісти або помер чи був позбавлений прав;

Інші пропозиції у новому законопроєкті

  • У новому законопроєкті Кабмін пропонує впровадження нової ініціативи – українці можуть почати отримувати повістки до військкомату через електронний кабінет. Зазначається, що днем вручення вважатимуть день, коли ТЦК отримає сповіщення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника.
  • Водночас зміни пропонують ввести зміни й в механізм покарання за ухилення від мобілізації. Проти таких осіб хочуть запровадити заходи впливу через судові рішення. У випадку звернення ТЦК до суду, той може обмежити особу у виїзді, заборонити керувати авто, а також накласти арешт на кошти.
  • Також у документі урядовці нарешті дійшли згоди стосовно призовного віку в Україні. Вони хочуть зменшити граничну цифру призовного віку від 27 до 25 років. Тобто тепер військовозобов'язаними чоловіки будуть ставати із 25 років, а від 18 до 25 вважатимуться призовниками.