Войцеху Бальчуну 45 років, народився у Ельблонгу, що у Польщі. Одружений, має двох дітей.

Закінчив Сілезький університет в Катовіце (Польща) за напрямком політологія, а також - аспірантуру MBA.

Менеджер-реформатор

Трудову кар’єру розпочав на посаді директора з продажів у газеті "Трибуна Сілезька". Згодом був директором бюро маркетингу і промоції Польської пошти. Працював на керівних посадах у компанії PKO Bank Polski Sa (керуючим маркетингом роздрібного банку PKO BP і головою Ради Директорів Inteligo Financial Services).

У 2005—2007 роках — голова Ради Директорів компанії PKP. У 2006 році був посередником у суперечці щодо заробітної плати у PKP Cargo. З січня 2008 року по січень 2013 Бальчун — голова правління цієї компанії, в якій провів реструктуризацію. Саме Войцех перетворив цього збиткового вантажного залізничного перевізника в прибуткового, другого в ЄС за вантажообігом.

У квітні 2012 року Бальчун був головою ради директорів "Польських авіаліній". Крім того — віце-президентом Роботодавців Польщі і Європейської Організації Роботодавців Громадського Сектору.

Нагороди

За визначні управлінські досягнення Бальчун має цілу купу нагород:

- "Менеджер року -2009" у конкурсі, організованому економічним журналом "Home&Market";
- Звання "Менеджера року" в опитуванні "Людина Року — Przyjaciel Kolei";
- Звання "Той, хто змінює польську промисловість" (2010);
- Платиновий лауреат "Навички та Компетенції" Національної Економічної Палати (2011);
- Володар "Konfederatka", нагороди Роботодавців Польщі (2011);
- Звання "Обличчя Бізнесу" в рейтингу TVN CNBC;
- Місце в списку ТОП-20 "Bloomberg Businessweek Польща" як один з кращих менеджерів на час кризи (2012).

Рок-музикант

Паралельно кар’єрі топ-менеджера Бальчун займався музичною діяльністю. У 2007 році він став ініціатором створення групи Chemia у Варшаві, в якій і до сьогодні виконує роль гітариста. З 2010 року гурт активно гастролює Польщею, також музиканти грали на фестивалях у Німеччині, Канаді. Нині у своїй дискографії Chemia має три альбоми: "Dobra Chemia", "O2", "In the Eye".

Українські плани

Войцех Бальчун розповів що має серйозні наміри реформувати "Укрзалізницю" і розуміє, що це складний процес. Вважає, що в "Укрзалізниці" є величезна потреба в залученні інвестицій в модернізацію рухомого складу та інфраструктури.

Має намір генерувати більше грошей і рефінансувати їх в розвиток, отримати найкращий сервіс для пасажирів, кращий рухомий склад для вантажовідправників, і зміцнювати таким чином конкурентоспроможність компанії.