Вони під обстрілами російського противника, адже той прорвався на територію заводу. Але, навіть попри це, воїни України мужньо боронять свої позиції. Втім, там є чимало поранених, й тих, що потребують евакуації. Тож зараз всі повинні об'єднатися, щоб допомогти нашим хлопцям.

Головне На Львівщині чули вибухи, українські військові збили ворожий літак: основне за 81 день війни

У Нью-Йорку відбулася акція підтримки захисників Маріуполя

Так, на Мангеттені у центрі Нью-Йорка відбулася акція підтримки захисників Маріуполя, які продовжують боротьбу на "Азовсталі".

Сотні людей з українською символікою та гаслами вийшли на Тайм Сквер, щоб привернути увагу США та міжнародної спільноти до важкої ситуації в Маріуполі. Люди скандували: "Маріуполь!", "Врятуйте захисників Азовсталі", "Слава Маріуполю!".

Українська громада докладає всіх зусиль, аби привернути увагу світової громадськості до захисників нашої демократії в місті Маріуполі. Те, що Росія робить там, відкрило обличчя російської влади для всього світ,
– сказав генеральний консул України у Нью-Йорку Олексій Голубов.

За його словами, саме завдяки спільним зусиллям українців у різних країнах світ бачить, що там відбувається. Він також вкотре нагадав, що Україна потребує ще більше зброї, жорсткіших санкцій проти Росії та активної фінансової підтримки.

Як відбулася акція у Нью-Йорку / Фото Володимир Ільченко, Укрінформ

Заклик Kalush Orchestra допомогти "Азовсталі": коротко

  • Український гурт Kalush Orchestra переміг на Євробаченні у Турині. Наші хлопці отримали 631 бал від суддів та глядачів.
  • Після виконання пісні Stefania у фіналі конкурсу соліст гурту Олег Псюк звернувся до світу із закликом визволити захисників Маріуполя із заводу "Азовсталь", який перебуває в оточенні російських окупантів.
  • Згідно з правилами Євробачення, учасникам заборонено відкрито "політизувати" шоу, тому організатори намагаються оминати війну в Україні.
  • Однак, на щастя, Kalush Orchestra не дискваліфікували, позаяк організатори вважають, що заява Псюка мала гуманітарний, а не політичний характер. До того ж лідер гурту Псюк заявив, що для нього це питання було важливіше, ніж дискваліфікація, тому він не міг дозволити собі втратити шанс закликати весь світ до допомоги.
  • Окрім цього, за день до другого півфіналу хлопці опублікували у своєму інстаграмі фото поранених бійців "Азовсталі" із закликом організувати процедуру екстракції.
  • Директор гурту розповів, що Kalush Orchestra таки стикнулися з політичною цензурою на конкурсі. Спочатку їхній номер мав чіткий меседж щодо війни в Україні. Проте його заборонили, посилаючись на політизацію.

Дивіться також – "Євробачення буде в українському Севастополі": Овдієнко про перемогу України: відео