Об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогазу" не зупинить будівництво Південного потоку

18 травня 2010, 16:10

Російський "Газпром" і НАК "Нафтогаз" України продовжать діалог щодо об'єднання, але в будь-якому разі, РФ не відмовиться від будівництва обхідних газових трубопроводів, заявив Президент Росії Дмитро Медведєв.

"Безумовно, наші компанії і "Газпром" і "Нафтогаз" продовжать діалог і, природно, по лінії міністерств енергетики будуть обговорюватися всі теми. У той же час, я не відкрию нічого нового, якщо говорити про обхідні газові шляхи - Південний і Північний потоки. Ці рішення прийняті, і питання не в наших симпатіях або антипатіях ... вони реалізуються як по Південному, так і по Північному напрямками", - заявив він.

При цьому Медведєв зазначив, що "це не означає, що неможливо нічого альтернативного ... ".

Крім того, за словами російського Президента, реалізація проектів Південний і Північний потік не перешкодить Росії і Україні здійснювати альтернативні варіанти газового співробітництва.

"Тут говорилося про так звані обхідні маршрути: Південний потік, Північний потік. Ці рішення ухвалені, вони реалізуються, тому визначеність є, але це не означає, що нічого неможливо зробити як альтернативу, ми ніколи не зациклювалися і не говорили про те, що якщо буде один потік, інший потік, то неможливо обговорювати жодних інших варіантів ", - заявив він.

При цьому він додав: "Світ змінюється, енергетика змінюється. Структура енергетики буде інша, тому давайте далі обговорювати ці теми".

Також президент Росії відзначив, що його країна не має наміру нав'язувати Україні будь-які схеми в питанні співпраці в газовій галузі.

Медведєв зазначив, що зараз з газової проблематики ведуться постійні консультації.

"В цілому, я думаю, що ми вийшли на непогані домовленості, в тому числі і в Харкові. Це дозволило і українській економіці зітхнути вільніше, але це не означає, що у нас більше нічого вдосконалювати", - сказав він.

Медведєв вважає, що в газовій сфері між країнами може вийти "непогана кооперація".

"Як це зробити? Це делікатна річ, але у Росії немає жодного бажання якісь схеми нав'язувати Україні", - підкреслив він, додавши, що зараз обговорюється можливість роботи над спільними проектами, які ще необхідно погоджувати.

"Мені здається, що це робити потрібно, тому що світ змінюється, диверсифікуються джерела палива, ціни змінюються", - відзначив він.

За словами Медведєва, РФ зацікавлена і в тому, щоб з'являлися нові (газотранспортні) маршрути і в тому, щоб отримувати гарантії транзиту газу точно так, як Україні потрібні гарантії поставок.

"Все це є, але можна подумати і про майбутнє. Головне це зробити на прагматичній основі і без нав'язування один одному будь-яких схем", - підкреслив глава російської держави.