Українців приголомшили кадри під час обміну, адже усі бійці були худорляві, зморені та вдягнуті у літню форму. Сестра звільненого захисника Київщини в ефірі телеканалу "Київ" розповіла, в яких умовах жили наші бійці.

До теми Дуже змінився і посивів: друзі вражені станом поверненого з полону захисника Максима Колеснікова

Захисник схуд на 30 кілограмів

Воїн Максим, який потрапив у російський полон під час оборони Київщини, повернувся додому 4 лютого. За 10 місяців неволі він втратив 30 кілограмів ваги. Сестра бійця Ірина Мещерякова розповідає, що українці в полоні отримували мізерну кількість їжі на день та не бували на свіжому повітрі.

В яких умовах окупанти тримають українських полонених: дивіться відео

За її словами, у камері, де перебував брат, було 14 людей.

Їм давали менш як 2 горнятка їжі щодня. І по 4 горнятка теплого пиття на 14 людей 3 рази на день,
– розповіла жінка.

Найгіршим вона назвала те, що до літа військовий жодного разу не бував на свіжому повітрі. Тільки ближче до осені, каже Мещерякова, полонених почали виводити на кілька хвилин у літньому одязі.

Обмін полоненими 6 лютого: що відомо

  • Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зазначив, що це був доволі вдалий і великий обмін. Він став можливим завдяки спільній роботі абсолютно всіх органів, залучених до діяльності Координаційного штабу.
  • Заступник начальника ГУР Дмитро Усов доповів, що серед звільнених – 87 воїнів Збройних Сил України. Також додому повернулися 19 представників органів системи МВС.
  • Голова ОП Андрій Єрмак відзначив великий особистий внесок у процес підготовки обмінів полоненими колишнього міністра оборони України Дениса Монастирського, який загинув унаслідок катастрофи гелікоптера в Броварах.
  • Виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ України Ігор Клименко додав, що серед звільнених є представник Нацгвардії, якого раніше вважали зниклим безвісти.