На засіданнях обговорюють низку важливих питань. Про це повідомив координатор робочої групи з гуманітарних питань в ТКГ Тоні Фріш на полях конференції "ОБСЄ в Україні в 2019 році", пише "Інтерфакс-Україна".

До теми: Мінські угоди необхідно переглянути: за яких умов Україна готова виконувати їх пункти

Окрім обміну, серед важливих тем – доступ до людей, які потребують допомоги.

Як я вже сказав, основним гуманітарним питанням був обмін і синхронне, одночасне звільнення утримуваних осіб. Також обговорюється питання людей, які зникли безвісти, питання відкриття нових пунктів пропуску,
– додав Фріш.

Також одним із найактуальніших було питання Станиці Луганської. Окрім того, важлива тема – доступ до осіб, яких утримують на тимчасово окупованих територіях.

"На жаль, зараз для Міжнародного комітету Червоного Хреста цей доступ не став безумовним і обов'язковим. Попри те, що таке рішення вже прийняли і що це не один раз підіймалося в форматі "нормандської четвірки", в форматі двох держав-учасників "нормандської четвірки" на рівні міністерств і на найвищому рівні", – заявив Фріш.

Важливо. Російські окупанти продовжують влаштовувати провокації на Донбасі. Напередодні зустрічі ТКГ у Мінську вони цілеспрямовано обстріляли район Богданівки, де відбулося розведення військ.

Перше у новому році засідання Тристоронної контактної групи відбулося у Мінську 16 січня. Сторони обговорили припинення вогню та нові ділянки розведення сил на Сході України.


Карта окупованих територій на Донбасі/ інфографіка 24 каналу