Видання припускає, що під час ракетної атаки Києва 7 лютого ворог міг використати ракету ЗМ22 "Циркон". Зокрема, на фото є уламки, на одному з яких нанесено марковання "3М22", що відповідає саме цій ракеті.

Дивіться також Під ударом опинилося 6 областей, є загиблі: усе, що відомо про масовану атаку 7 лютого

Росія могла вдарити по столиці ракетою "Циркон"

Defense Express зауважило, що уламки вказують на місце падіння ракети в Дніпровському районі, однак навряд чи ЛЕП була ціллю "Циркону". Тому видання припустило, що ракету все ж таки підбили.


Місце падіння ракети / фото Національної поліції

Ракета Циркон могла впасти у Києві
Марковання "3М22", притаманне ракеті "Циркон" / фото Defense Express

Водночас у зведенні командування Повітряних сил серед перехоплених ракет значаться лише крилаті ракети типу Х-555/101 та "Калібр".

Defense Express поспілкувався з власними джерелами для уточнення. Й за отриманою інформацією, фрагментація ракети достатньо сильна й це значно ускладнює її ідентифікацію. На це накладається обмаль інформації щодо ЗМ22 "Циркон", яка не демонструвалась публічно,
– зазначило видання.

Журналісти додали, що в Росії статус цієї ракети невизначений. Вона час від часу оголошується прийнятою на озброєння, а потім виявляється, що відповідного наказу немає.

Речник ПС Юрій Ігнат повідомив 24 Каналу, що уламки ракети мають дослідити відповідні фахівці. Лише тоді буде остаточно зрозуміло, що саме запустив ворог.

Речник також зазначив, що аналіз уламків – не компетенція Повітряних сил. Захисники неба визначають тип ракет лише за траєкторією їх польоту.

Пізніше видання Суспільне з посиланням на джерела в правоохоронних органах заявило, що під час ранкового обстрілу Росія могла завдати удару по Києву двома ракетами типу "Циркон".

Залишки однієї з ракет вдалося знайти. Слідчі дії та експертизи наразі тривають,
– мовиться в повідомленні.

Ворог випускав схожу ракету раніше

Defense Express стало відомо, що уламки ракети, які знайшли сьогодні, відповідають уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку ворог використав на початку року.

Відносно якої також було зроблено припущення, що це був "Циркон". Тому цілком можливо, що сьогодні ворог використав цю ракету не вперше,
– додали у Defense Express.

Варто зауважити, що, коли Росія почала запускати по Україні ракети з КНДР, це теж не одразу могли визначити. Однак натепер у США вже нарахували щонайменше дев'ять ракет із КНДР, якими Росія вдарила по території України.

До речі, частина ракет, які були випущені 7 лютого по Харкову, теж із Північної Кореї. Попередні висновки спеціалістів показали, що росіяни застосували північнокорейські ракети HVASON 11GA (KN-23). Про це повідомив керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов.