Про це розповів 24 Каналу економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, зазначивши, що знищення НПЗ у Росії вже почали впливати на економіку країни-агресорки. На сьогодні понад 10% російської нафтопереробної промисловості паралізовано.

До теми Наліт зграї дронів: авіаексперт оцінив ефективність масштабної атаки на Росію

Проблеми Росії

Олег Пендзин зауважив, що Росію завжди вважали країною, у якій добре розвинена нафтопереробна промисловість. Ворог експортував багато дизеля та бензину.

У Росії (після початку атак по НПЗ – 24 Канал) повністю заборонили експорт бензину для того, щоб стабілізувати внутрішній ринок. Зараз там вимушені звертатися до Казахстану, Білорусі та Азербайджану для закупівлі 100 тисяч тонн бензину,
– сказав він.

Це яскравий приклад результатів обстрілів українськими дронами по російських НПЗ.

Чи критичні для Росії удари по НПЗ

За словами Олега Пендзина, у Росії 32 нафтопереробних заводи, які працюють. Після атак дронами, понад 10% від цього числа зруйновано або на ремонті.

Він підкреслив, якщо удари дронами припиняться, то значних негативних результатів для окупантів не буде.

Росіяни будували сучасні нафтопереробні заводи останні 10 років. Після введення санкційних обмежень у них зменшився доступ до запчастин і техніки, яку використовують на цих підприємствах. Зараз для них це критично, бо можуть відновлювати лише старі радянські заводи. Загальний обсяг виробництва бензину у Росії різко зменшився,
– висловився економіст.

Пендзин наголосив, якщо обстріли будуть продовжуватись, то у майбутньому можна буде очікувати на більш серйозні наслідки для країни-агресорки.

Дрони атакують НПЗ Росії: останні новини

  • Вночі 12 травня українська розвідка здійснила атаки на три заводи в Росії, зокрема у Волгограді, Людиново та Липецьку. Російське міністерство оборони не повідомило про наслідки атаки, а лише традиційно відзвітувало про "роботу ППО".
  • У Краснодарському краї 17 травня було дуже тривожним. На світанку в Туапсе пролунали потужні вибухи на нафтопереробному заводі, де спалахнула пожежа. Місцеві телеграм-канали повідомляють про цю подію.
  • Вночі 17 травня у Новоросійську лунали потужні вибухи. Місцеві жителі скаржилися на атаку дронів, постійні постріли, а також повідомляли про пожежу. Російські телеграм-канали пишуть, що під атакою опинилися порт, залізнична станція та нафтобаза.