Представник пресслужби ГУР Міноборони України розповів, що для українців зима цього року буде такою ж важкою, як і минулого.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Які прогнози в ГУР

Речник зазначив, що ще нещодавно основними цілями противника була портова та зернова інфраструктури, а також енергетичний сектор.

Водночас окупанти здійснюють велику кількість терористичних атак на територію України. Щодня росіяни завдають численних ракетних ударів.

За словами Андрія Юсова, під ударом найбільше перебувають цивільна інфраструктура та економічний потенціал.

Він також пояснив, що наразі Україна потребує більше засобів протиповітряної оборони. Станом на зараз робота із західними партнерами стосовно цього питання триває.

Що у ГУР порадили українцям

Розслаблятися точно не варто. Тобто повербанки треба дістати та протерти, а генератори – зарядити. Все підготувати,
– заявив речник.

Представник пресслужби ГУР також наголосив на тому, що підготовка до цьогорічної зими триває.

Як Україна посилює ППО

  • В Україні відбувається значне збільшення виробництва безпілотників. Наразі з'являється все більше українських виробників, які створюють БпЛА дальністю тисяча кілометрів.
  • Україна домовилася із західними партнерами про надання потужної ППО для південних регіонів. Мовиться про такі системи протиповітряної оборони як Patriot, NASAMS, IRIS-T.
  • В Україні планують збільшити виробництво ракет, боєприпасів та військової техніки. Водночас в затвердженому бюджеті на 2024 рік передбачено приблизно 175 мільярдів гривень на закупівлю озброєння.