Про це 24 каналу повідомив кореспондент із Запоріжжя. За його словами, окупанти звинувачують ЗСУ в обстрілі ЗАЕС, щоб підірвати довіру міжнародної спільноти та зупинити усю військову допомогу для України. Хоч цілком зрозуміло, що росіяни самі вгатили поблизу атомної електростанції.

До теми "Росатом" займається ядерним тероризмом, – політтехнолог про обстріл Запорізької АЕС

Пропагандисти придумують нову маячню

Як повідомив кореспондент, вчора російськими пабліками в соцмережах "гуляла" промова начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту окупантів валєрія васільєва, який засів в Енергодарі ще з кінця березня.

Він говорив абсолютну маячню: що ЗАЕС будували для слов'ян, а тепер її хочуть відібрати "нацисти", що йде війна за право існування "руского народа", що "колективний Захід" штовхає до війни і що потрібно бути готовим виконати найжорсткіший наказ. Була інформація, що окупанти замінували територію ЗАЕС і готові підірвати все, якщо ЗСУ почнуть наближатися.

Кореспондент сумнівається, що васільєв дійсно таке наговорив. Він з посиланням на власні джерела у спецслужбах припускає, що автор тексту – це запорізький сепаратист володя, який у 2014 році розповідав маячню, що українці вбивають снігурів, бо вони червоні. І годують синичок, бо ті – синьо-жовті.

Утім, варто додати, що інформацію про замінування на території ЗАЕС раніше підтвердив представник пресслужби Головного управління розвідки Андрій Юсов.

окупанти не ризикнуть підірвати станцію

Кореспондент наголошує, що підірвати станцію практично неможливо. Якщо вони спробують це зробити – то наслідки будуть для них катастрофічними.

Ми бачимо, що ця вся істерія має дестабілізувати насамперед українську армію. Насправді скажу, що станцію підірвати майже неможливо. Їм тоді доведеться евакуювати північ Криму, Бердянськ, Маріуполь. Насправді вони ніяку станцію підривати не збираються. Це буде останнє, що вони зможуть зробити – ядерну катастрофу перед обличчям міжнародної спільноти, – наголосив кореспондент.

росіяни просто намагаються нагнати істерію та підірвати довіру до України. За його даними, на ЗАЕС перебувають представники "росатома", які показують куди можна стріляти, щоб не було ніяких наслідків.

"Хоч під час стрілянини вони порушили азотно-кисневу станцію. Це було даремно, але вони терміново полагодили. Все, що йде від ЗАЕС – це пропаганда окупантів. Насправді загроза безпеці є. Але не так страшна, як можна подумати, – наголосив кореспондент із Запоріжжя.

окупанти хочуть нагнати істерію через ситуацію із ЗАЕС: дивіться відео

Атака окупантів на ЗАЕС: коротко

  • З початку серпня почала з'являтися інформація про обстріли поблизу Запорізької ЗАЕС, який вчинили окупанти.
  • У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявили, що існує реальний ризик ядерної катастрофи.
  • В МОЗ оперативно пояснили, що потрібно робити в разі радіаційної аварії.
  • Президент Володимир Зеленський наголосив, що світ має жорстко відреагувати на удари росії поблизу ЗАЕС. Адже жоден народ у світі не може почуватися спокійно, коли держава-терорист стріляє по атомній електростанції.