Про це йдеться в репортажі Катерини Петренко для 24 каналу: "Список Гандзюк": як на Банковій вимагали покарати винних за моторошні злочини проти активістів

За ці чотири роки я брав участь у багатьох акціях протесту проти незаконних забудов, корупції, громадянина РФ і мера Одеси Труханова, свавілля поліції, порушень прав людини та проросійських колаборантів. На мене тричі нападали, сфальсифікували кримінальну справу за стрім на акції й не надавали охорони, бо не вбачали загрози моєму життю. Сьогодні нападник на свободі і він має охорону, на відміну від мене,
сказав Стерненко.

Він розповів, що слідство донині не встановило ні замовників, ні посередників, ні співучасників і припустив, що поліції вигідно покривати злочин. Адже звернення в СБУ, ГПУ, МВС нічого не дали. Стерненко вважає, що незахищений кожен з нас.

"Доки ми з вами стоїмо на цій акції протесту, прямо зараз на когось з нас готується новий замах, бо замовників не карають! А доки вони на свободі, не буде жодної складності за тисячі доларів найняти чергового ідіота для виконання вбивства щодо когось з активістів, журналістів чи волонтерів", сказав Сергій.

Читайте також: Скоріш за все, готують черговий замах, – активіст Стерненко сповістив про дивну знахідку

Громадський активіст також наголосив, що українцям варто самостійно піклуватись про особисту безпеку.

Кожен з нас має розуміти, що нас не захистить держава, СБУ чи Президент… Наше здоров'я і життя тільки в наших руках. Якщо ви хочете бути живим і далі займатись громадянською діяльністю, ви просто зобов'язані мати зброю й вміти себе захистити,
завершив Стерненко.

Нагадаємо, уночі проти 25 травня в Одесі двоє невідомих напали на активіста Сергія Стерненка. У підсумку він зумів захистити себе. Одного з нападників вбив, іншому вдалося втекти.

Ц
е вже третій напад на Сергія, який стався цього року. Так, 7 лютого біля помешкання активіста на нього накинувся невідомий, у результаті чого громадський діяч отримав численні побої. За його словами, це була "помста за його активну громадську позицію з боку мера Одеси Труханова".

А вже 1 травня у Стерненка стріляли. Тоді нападник вистрелив в область шиї ззаду з пістолета, а потім, під час затримання, стріляв по свідках інциденту. Дівчина активіста висловила упевненість у тому, що зловмисник цілився точно у Стерненка.

Скандальні факти про Геннадія Труханова – дивіться відео:

Що таке "Список Гандзюк"? Це список із 55 активістів, на яких було скоєно напади з початку 2017 року. 4 з яких закінчились смертю.
Усі вони лишилися не розкритими, їх замовників не названо, а розслідування тривають мляво або не відбуваються взагалі.
Правозахисники наголошують: зібрані відомості лише те, що потрапило у поле їхньої уваги, а реальна кількість таких злочинів набагато більша.
Більшість нападів це побиття без застосування зброї, що призвели до тяжких або легких тілесних ушкоджень. У 15 випадках нападники використовували вогнепальну, травматичну або холодну зброю.
Напади на активістів та журналістів – наслідок змови влади із місцевими елітами.