Втім президент назве власників лише після місцевих виборів, аби його не звинуватили в контрагітації. Про це Володимир Зеленський сказав під час поїздки в Одесу, повідомляє 24 канал.

Варто знати Дорогий Delfi: у скільки обійшлось транспортування танкера

Десять місяців власники не давали державі ніякої можливості, щоб ми зайнялися цими роботами. Місцева влада нічого не могла зробити. Ніхто предметно фундаментально нічого з власниками зробити не зміг,
– розповів глава держави.

Він заявив, що вважає власників танкера злочинцями, оскільки вони обманули владу. Крім того, президент зізнався, що спочатку владу обманювали, що Delfi має західних власників.

"Ми знайшли бенефіціарів. Не будемо говорити назву політичної партії, адже скажуть, що я це сказав перед місцевими виборами. Ми почекаємо закінчення виборів, а тоді розповімо вам, хто бенефіціари цього "західного й сучасного" танкера", – пообіцяв Володимир Зеленський.

Крім того, він заявив, що власники довгий час не дозволяли нічого зробити з затонулим танкером, адже планували на цьому заробити.

Коротко про історію з Delfi:

  • Танкер Delfi затонув біля Одеси ще в листопаді 2019 року. Поки він лежав на дні, кілька разів із судна у море витікали нафтопродукти.
  • Власник танкера мав прибрати його до квітня 2020. Втім терміни підняття судна кілька разів переносили. 27 липня за операцію з підняття танкера відповідальність на себе взяла держава.
  • 26 серпня буксири вирівняли судно за допомогою металевих тросів і поставили танкер на кіль.
  • 10 вересня судно нарешті прибрали з одеського пляжу і транспортували до Чорноморська. Там танкер чекатиме на рішення суду.