Неприємний інцидент стався в закладі Cafe de Fleur. Власник кафе сказав, що не буде спілкуватись з клієнткою українською, бо погано розуміє її. Відео оприлюднили в мережі, передає 24 Канал.

Читайте також У Кропивницькому продавчиня назвала україномовну клієнтку "нацисткою"

Жінку вигнали з закладу

Далі чоловік попросив відвідувачку покинути заклад, бо це приватна власність. Вона відповіла, що прийшла в кафе, а не до нього додому. Після цього власник сказав клієнтці, що заклад закривається і знову попросив, щоб та вийшла.

В Одесі жінку вигнали з закладу через мову: відео

Щодо власника будуть заходи

Представниця Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк відреагувала на випадок. Вона наголосила, що це більше, ніж порушення законодавства. Відповідно до закону "про забезпечення функціонування української мови як державної" обслуговування за замовчуванням повинно бути українською.

Гадаю, власник кафе сьогодні сповна відчув реакцію суспільства на подібне, – зазначила Вітко-Присяжнюк.

Вона запевнила, що порушення добре помітили у секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови. Вже вживають відповідних заходів щодо порушника.

Обурливий випадок у Кропивницькому

Мовний скандал у лютому стався і в Кропивницькому. В одному з магазинів відвідувачку відмовились обслуговувати укранською мовою.

Коли відвідувачка зробила їй зауваження, то продавчиня заявила, мовляв, закон про мову – "нацизм", а війна йде нібито "через таких, як відвідувачка". Тоді жінка звернулась до адміністратора магазину. Її також підтримали інші покупці. Вони наголосили, що війна якрах триває через таких як працівниця магазину.

Згодом адміністрація закладу відповіла, що така поведінка персоналу є неприйнятною. Продавчиню звільнили.

До речі, при порушеннях закону скарги можна надсилати до офісу мовного омбудсмена Тараса Креміня. Там вже нададуть відповідну реакцію.