Як пише російська "Новая газета", до них звернувся російський найманець Ігор Мильцев під кличкою "Француз". Він воює на стороні терористів на Донбасі у так званому підрозділі "Сомалі", яким і керував Михайло Толстих. За його словами, він та ще троє бойовиків організували вдалий замах на свого лідера.

Вбивство командира Мильцев називає помстою "товаришів по службі", нібито, кинутих "Гіві" під час бою під Авдіївка в кінці січня 2017 року.

Йому помстився б будь-хто,
– заявив росіянин.

За словами бойовика, під час боїв за Авдіївську промзону "Гіві" спеціально простерлив собі ногу, після чого його забрали в шпиталь. Вже звідти він віддав наказ накрити позиції бойовиків артилерією.

"Просто так піти він не міг, це дезертирство, позицію кинути він не міг ніяк, це наказ "Захара" (Олександра Захарченка, – 24 Канал) був стояти до кінця! І тут він, напевно, зрозумів, що це все – кінець. Прострелив собі ногу і почав кричати. Його потягли медики, а через півтори години нас накрила своя ж артилерія", – розповів бойовик Ігор Мильцев.

Читайте також: Одну ногу відірвало повністю і знесло частину голови, – бойовик розповів про ліквідацію "Гіві"

Мильцев розповідає, що після замаху на Арсенія Павлова (бойовик "Моторола") командир "Сомалі" всерйоз побоювався за своє життя, в цілях безпеки вивіз свою сім'ю в Придністров'ї і планував виїхати туди сам, але не встиг.

Щодо самого Михайла Толстих, то бойовик не надто доброзичливо відкликається про нього, вказуючи, що він був егоїстом, забираючи речі, які йому не були потрібні в решти терористів.

У статусі "Француза" у "Вконтакте" незабаром після замаху на Гіві з'явився запис: "Собаці собача смерть! Гіві, це тобі за пацанів, загиблих під Авдіївкою! ЗАХАРЧЕНКО, ТИ НАСТУПНИЙ!".

Нагадаємо, вранці 8 лютого стало відомо, що у Донецьку підірвали кабінет одного з ватажків бойовиків так званої "ДНР" Михайла Толстих, який був більше відомий за позивним "Гіві".