В Угорщині готуються до "найгіршого сценарію"

Енергетична група MOL, яка є однією з найбільших у Східній Європі та частково належить уряду Угорщини, попросила своїх інженерів підготуватися до перспективи того, що у майбутньому російської нафти в системі більше не буде.

До теми Час збігає, – Кулеба каже, що ембарго на російську нафту блокує лише одна країна ЄС

У MOL наразі не взялися за переобладнання своєї системи, однак директор з виробництва Золт Хафф заявив, що в компанії готуються до "найгіршого сценарію".

Нафтопереробний завод завжди готується до гіршого і не може уявити собі сіру зону. Якщо ми можемо щось концептуалізувати, ми повинні це зробити. Зараз ми готуємося до найгіршого сценарію, за якого ми можемо переробляти лише легку нафту,
– повідомив він.

Повідомляється, що енергетична група MOL витратила мільярди доларів протягом десятиліть на інфраструктуру для перероблювання важчої та водночас дешевшої російської нафти типу Ural.

До речі Нафта дає Росії 1 мільярд доларів щодня: Україна просить не транспортувати її під прапорами ЄС

Угорщина блокує санкції ЄС проти Росії через ембарго на нафту

  • Єврокомісія ще 4 травня підготувала проєкт шостого пакета санкцій проти Росії, в якому пропонує запровадити ембарго на російську нафту.
  • Та Угорщина, яка має 65% постачань російської нафти, блокує санкції через ембарго. Зокрема, 16 травня глави МЗС країн ЄС знову не змогли узгодити шостий пакет санкцій проти Росії.
  • У Будапешті натякнули, що хочуть 750 мільйонів євро в обмін на згоду про нафтове ембарго. В угорському МЗС заявили, що ці гроші потрібні для того, щоб переобладнати чинну інфраструктуру.
  • Згодом в уряді Угорщини заявили, що погодяться на ембарго, якщо отримають виключення на трубопровідну нафту, оскільки не мають виходу до моря. Тепер у Будапешті вимагають від ЄС 15 – 18 мільярдів євро.

Дізнайтесь більше – Угорщина підтримає нафтове ембарго за "символічну суму": дивіться відео