Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. Він пояснив, для чого використовуються такі дрони і в чому їхні переваги.

Дивіться також Потужніший навіть за Bayraktar: що відомо про дрон MQ-9 Reaper, який Росія збила в Чорному морі

Головні завдання дронів

За його словами, дрони використовуються для виконання декількох важливих завдань:

  • найголовніше завдання будь-якого безпілотного літального апарату є розвідка. Якщо на даний дрон можна встановити дешеві, проте ефективні оптичні засоби, нормальної якості зв'язок з оператором, який зможе з нього зняти фото та відео фіксацію. При цьому він буде вартувати дуже дешево, надаючи цю інформацію, відповідно він вже є ефективним.
  • дрони використовуються також для ураження живої сили та техніки противника. Якщо такий дрон може мати вантажність до 10 кілограмів ефективного навантаження в тротиловому еквіваленті. І при цьому його засоби керування дозволяють цей дрон більш-менш точно скеровувати на техніку, скупчення живої сили, чи тактичний склад боєприпасів оперативного рівня. Такий дрон також буде мати ефективність. При цьому їх може бути багато, вони можуть бути дешевими.

Військовий експерт розповів про використання ЗСУ наддешевих дронів: дивіться відео

Дешевий може бути ефективним

Військовий експерт повідомив, що в окупантів з'явились дрони, які вони виготовляють з усього, що можна придбати на AliExpress. Вон намагаються їх використовувати у прифронтовій зоні.

Вони залучають дуже простий квадрокоптер, до якого прилаштовані 2 електроди, розташовані на малій відстані один до одного. Після того, як вони прилаштовані до батарейки "Крона" та детонатора, далі до тротилу з підшипниковими кульками, які при потраплянні в наш окоп, детонують від цієї батарейки і завдають втрати і небезпеку нашим захисникам,
– наголосив він.

Андрій Крамаров зазначив, що навіть дешевий засіб ураження, якщо він виконує свою безпосередню функцію і його можна виготовити дуже швидко і масово, може бути ефективним.

Що відомо про одноразові дрони з картону, яку використовує ЗСУ

  • Одноразові вантажні дрони українські захисники отримують від австралійської компанії SYPAQ. Вони дозволяють виконувати завдання у важкодоступних місцях.
  • Дрони поставляються в Україну у вигляді деталей – пласких листів картону, з яких можна легко зібрати дрон.
  • Літальні апарати виконані з міцного картону, який просочений воском. Це дозволяє запобігти руйнуванню фюзеляжу та дає можливість використовувати їх у вологих погодних умовах.
  • Головне їхнє завдання – постачання боєприпасів, їжі та медикаментів на передову. Також безпілотники можуть виконувати розвідувальні польоти та скидати вибухові пристрої.
  • Безпілотники в залежності від моделі можуть підняти до 3 або 5 кілограмів. Вони можуть переносити вантаж протягом 1 – 3 години в залежності від навантаження на дальність у 40 – 120 кілометрів.
  • Відомо, що українські військовослужбовці вже отримали понад 60 постачань від компанії SYPAQ. А також 100 одиниць дронів вони отримують щомісяця.