СБУ вдалося перехопити розмову російського військового, в якій той зізнався про звірства окупантів у Лимані. У розмові окупант сказав, що росіяни при відступі з Лимана вбивали цивільних і ґвалтували жінок.

До теми Мати поховала сина на власному подвір'ї: назвали причини смерті дітей у Лимані

Окупанти викрадали молодих хлопців

Окупант повідомив, що росіяни влаштували різанину та розстріл простих людей. Жертвами окупантів ставали чоловіки та жінки. Молодих хлопців, як свідчить перехоплена розмова, росіяни викрадали.

Ми коли Лиман здавали, там усіх повирізали, хохлів еб*них… гвалтували, різали їх там, розстрілювали. У Лимані, у Торському всіх просто йшли, розстрілювали. Всіх мужиків, хто молодший, забирали до себе туди, а баб, ось цих молодих: всіх є**ли, різали їх, розстрілювали,
– заявив окупант.

У СБУ заявили, що слова загарбника задокументовані, і слідчі працюють над тим, аби окупанти отримали максимальне покарання за кожен свій злочин.

Також в СБУ наголосили, що розмова стане ще одним доказом у Гаазі для тих загарбників, кому вдасться вижити на цій війні.

ЗСУ визволили Лиман, але росіяни відновили наступ

  • Президент Володимир Зеленський 2 жовтня повідомив, що Лиман повністю зачищений від російських окупантів. Після цього 4 жовтня над звільненим Лиманом офіційно підняли український прапор.
  • У грудні в ЗСУ розповіли, що окупанти готуються розпочати наступ ще й на Лиманському напрямку. Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай інформував, що окупанти стягують сили.
  • Росіяни прагнуть знову захопити Лиман і відповідно проводять на цьому напрямку наступальні дії, але без успіху.