Захоплення Херсонщини

На заході Херсонської області росіяни укріплюють свої позиції, намагаючись захопити Брускинське та Велику Олександрівку. Це має покращити їхнє тактичне становище на Півдні.

Читайте також: Крилата ракета над Одещиною, на українців чекають надскладні тижні: основне за 77 день війни

Ці населені пункти розміщуються біля херсонсько-миколаївського кордону та, ймовірно, дозволять російським військам вести наступальні дії у напрямку Миколаєва.

Карта бойових дій в Україні
Карта бойових дій в Україні на 11 травня / Фото Інститут дослідження війни

Основне зі звіту ISW

  • Українські війська просунулися далі на північний схід від Харкова. Український контрнаступ на північ від обласного центру змусив російську армію перейти до оборони та послабив артилерійський тиск на місто.
  • Окупанти продовжували намагатися оточити українські позиції в районі Сєвєродонецьк – Рубіжне – Лисичанськ, але жодного підтвердженого просування немає.
  • Ворожі війська можуть розпочати новий наступ у напрямку Бахмута після захоплення Попасної, щоб забезпечити доступ до шосе на північ до Слов’янська.
  • Проросійські джерела в телеграмі повідомили, що українські сили можуть вести контратаку за 40 кілометрів на північ від Ізюма, щоб відрізати російські підрозділи в цьому ключовому місті. Хоча ISW наразі не може підтвердити ці повідомлення.
  • Запеклі бої йдуть у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Білогорівці, Воєводівці, Нижньому, Тошківці та Оріховому.

Також експерти ISW зазначають, що Кремль, швидше за все, планує безпосередньо "приєднати" окуповані українські території до Росії, а не створювати псевдореспубліки, як це було раніше.

Росіяни, ймовірно, продовжать об'єднувати наступальні зусилля на південь від Ізюма з наступом на захід від Донецька, щоб оточити українські війська на півдні Харківської області та у західній частині Донецька,
– зазначили в ISW.

Також в Інституті дослідження війни зазначили, що російські окупанти, імовірно, вирішили захопити завод "Азовсталь" за допомогою наземної атаки та, напевно, продовжать операції відповідним чином.