Деталі розповіли у Генштабі ЗСУ. Там зазначили, що російські окупанти продовжують чинити екоцид на острові.

Дивіться також Наслідки підриву ГЕС: затоплені 32 об'єкти з хімікатами й нафтою, мастило рухається у Чорне море

За даними нашого Генштабу, на Джарилгачі ворог облаштував полігон та проводить заходи підготовки мобілізованих, зокрема й зі стрільбою артилерійських підрозділів.

Що Росія робить з островом

Раніше Росія засипала піском перешийок між островом Джарилгач та окупованою частиною Херсонщини для військових цілей. Відповідний крок росіян загрожує екосистемі острова та його акваторії, внаслідок чого можуть постраждати й тварини.

Окупанти з'єднали острів Джарилгач з окупованою материковою частиною Херсонської області з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб. Зокрема, окупанти облаштували на острові військовий полігон.

Керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк наголосила, що росіяни – варвари. А майор запасу НГУ та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман зазначив, що окупанти хочуть зробити на острові Джарилгач додатковий майданчик, щоб проводити тренування військ. Також вони можуть облаштувати там невеликі оперативні склади.