Про це 24 каналу повідомила незалежна експертка з ядерної безпеки Ольга Кошарна. Вона зауважила, що росіяни вже влучали в один з контейнерів з ядерними відходами під час обстрілу. На щастя, окупанти не пошкодили його цілісність.

Варте уваги Чомусь щодо значного загострення навколо ЗАЕС немає звіту Amnesty International, – Зеленський

росія шантажує світ ядерною катастрофою

Це небезпечно. Це дуже кризова ситуація,
– наголосила експертка.

Також вона додала, що росіяни наражають на стрес працівників ЗАЕС. Адже за 5 місяців на території атомної електростанції окупанти й викрадали людей, й завдавали їм поранень. Такий стрес може призвести до збільшення ризику помилки в операторів реакторних установок.

Ольга Кошарна зауважила, коли на ЗАЕС почалися обстріли – "прокинулись" усі. Порушив питання ядерної небезпеки й держсекретар США Ентоні Блінкен. Він заявив, що росія використовує Запорізьку атомну електростанцію, як військову базу та "живий" щит.

Ольга Кошарна про ядерний терор росії: дивіться відео

Що відомо про ситуацію на ЗАЕС

  • російські військові у п'ятницю, 5 серпня, знову обстріляли місто Енергодар в Запорізькій області. Унаслідок удару по Запорізькій АЕС на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор, зафіксовано три "прильоти". Ворог стріляв з РСЗВ.
  • Представники росатома, яких росія відправила на Запорізьку АЕС, перед обстрілом покинули станцію, ймовірно, знали про атаку. Натомість український персонал станції перебуває на місці та виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень.
  • Один з енергоблоків ЗАЕС відключили в аварійному порядку, оскільки окупанти обстрілами пошкодили електромережу. Крім цього, спалахнув вогонь поблизу станції на магістралі. Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
  • Він також додав, що персонал станції, що досі перебуває там, постійно піддається катуванням та психологічному тиску. А у місті зростає паніка через ядерну та радіаційну загрози. Це може стати наступним кроком до гострішої проблеми з фахівцями, які обслуговують АЕС. Адже її просто не буде кому обслуговувати.

Дивіться до теми – В окупантів на ЗАЕС істерія: відео