Ситуація на Сході України продовжує бути гарячою. Про це мовиться у зведення Генштабу Збройних Сил України станом на 6 годину ранку 13 травня.

Читайте також Понад 100 ударів по окупантах від ЗСУ та 7 знищених цілей у небі: основне за 79 день війни

Де окупанти йшли у наступ

На Курахівському напрямку ворожі війська вели наступ у напрямку Мар'їнки. Вони намагалися штурмом взяти Комишуваху та Оріхове, але, на щастя, успіху не мали. Також російські підрозділи намагалися закріпитися у районі Олександрівки на Лиманському напрямку.

На Харківщині активних наступальних дій не було. Основні зусилля загарбники зосередили на тому, щоб не допустити просування українських бійців до села Веселе.

Росіяни стягують техніку у Запорізьку область

Окупанти нарощують свої потужності на Запоріжжі. Місцеві мешканці бачили, як через Маринівку у сторону Інзівки проїхали понад 6 тентованих російських "Уралів". Крім того, у Михайлівці стало більше ворожих військових, які розганяють людей по домах.

До теми Росія має серйозні проблеми з бойовою технікою: Буданов навів промовистий приклад

На Півдні ЗСУ завдали 100 ударів по ворогу

  • На Півдні Україні ЗСУ завдали по окупантах понад 100 ударів та знищили 57 ворогів. У Херсонській області росіянам ніяк не вдається "узаконитися". В регіоні помічають все більше українських прапорів.
  • Водночас на Миколаївщині загарбники гатять з артилерійських та ракетно-залпових систем. Під удар потрапляють об'єкти промисловості та інфраструктури.
  • На Одещині росіяни продовжують розхитувати ситуацію.

До теми дивіться нічне звернення Володимира Зеленського за 12 травня: відео