Лисичанськ та Сєвєродонецьк розташовані поруч. Це два останні великі міста в Луганській області, які перебувають під контролем української армії. Тож окупанти намагаються оточити їх. Це дасть їм змогу повністю захопити Луганську область, а надалі вийти на адмінкордон Луганської та Донецької областей.

Варте уваги Росіяни хаотично обстрілюють Сєвєродонецьк: в одній багатоповерхівці – 4 загиблих

Обидва міста під постійним обстрілом російських загарбників. При цьому в містах є великі підприємства, руйнування яких може призвести до екологічної катастрофи. Та окупанти цим не переймаються, тож системно обстрілюють хімічне підприємство "АЗОТ" в Сєвєродонецьку та нафтопереробний завод у Лисичанську.

Вранці 24 травня нафтопереробний завод знову опинився під обстрілами окупантів. На опублікованому відео голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая видно, як від території заводу йде густий чорний дим.

Відео густого диму над нафтопереробним заводом в Лисичанську

Сергій Гайдай відзначив, що влучання в нафтопереробний завод є систематичними.

Однак куди саме цього разу влучили російські військові – поки невідомо. Деталей обстрілу немає, як і немає даних про можливі жертви чи руйнування.

Саме підприємство розташоване на трасі між Лисичанськом та Бахмутом. Дорога поки під контролем українських військових, але прострілюється російськими окупантами. Це єдиний коридор до міст, які намагаються оточити росіяни.

Варте уваги Головна інтрига – чи зможуть росіяни оточити Сєвєродонецьк: Арестович описав ситуацію в регіоні

Вони неодноразово намагалися форсувати річку Сіверський Донець в районі селища Білогорівка, щоб вийти на цю трасу, перерізавши її. Це б майже унеможливило підтримку української армії в цих містах, що значно ускладнило б їх подальший захист.

Попередні спроби росіян форсувати Сіверський Донець були невдалі та закінчувалися значними втратами як живої сили, так і техніки. Тож берег річки біля селища Білогорівка вкритий розбитою російською військовою технікою та трупами окупантів.

Тепер вони вирішили здійснити чергову спробу дещо західніше (на ділянці Дронівка – Білогорівка), а також під прикриттям реактивної артилерії.