Противник зосереджений на проведенні наступальної операції з метою оточення міст Лисичанськ та Сєверодонецьк. Однак його планам перешкоджає Сіверський Донець, яка не дає змогу наступати з півночі, щоб оточити цю міську агломерацію. Форсування річки потрібне росіянам, щоб повністю захопити всю Луганську область та вийти на адмінкордон з Донецькою областю.

Водночас Загроза ракетних ударів з Білорусі: агресор розмістив "Іскандер-М" за 50 кілометрів від кордону

Та з форсуванням Сіверського Дінця у російських окупантів постійно стаються негаразди. Причина в тому, що сама річка є доволі звивистою, з крутими берегами, які поросли лісом. Тому знайти підходяще місце для переправи не так просто.

Одне з таких місць розташоване біля селища Білогорівка. І там росіяни навіть зробили декілька спроб переправи. Але всі виявилися не лише невдалими, але й катастрофічними, адже українські війська накрили вогнем ворогів у момент переправи.

Для прикладу, 11 травня російська армія втратила 485 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади із відправлених туди 550 осіб. А кількість розбитої російської військової техніки на цьому місці обчислюється вже сотнею. Серед них як танки та інша бронетехніка, так і катери. Фактично росіяни втратили техніку однієї батальйонної тактичної групи. Це найбільші одномоментні втрати окупантів з початку війни проти України.

До теми Батальйон, який Росія відправляла у Білогорівку, у повному складі відмовився йти на переправу

Та все ж загарбники таки прагнуть створити понтонну переправу через річку, щоб перекинути свої війська. Це їм також потрібно, щоб вийти на трасу Бахмут – Лисичанськ. Контроль над цією трасою дозволить їм "перерізати" постачання української армії в Лисичанську. Поки ж траса під контролем української армії, але постійно обстрілюється росіянами.

В Генштабі ЗСУ повідомляють, що не виключається форсування противником річки Сіверський Донець на ділянці Дронівка – Білогорівка. Це на захід від того місця, де окупанти намагалися форсувати річку попередні рази.

Для вогневого прикриття форсування загарбники розгорнули підрозділи реактивної та ствольної артилерії.

Дивіться відео про те, як Росія змушена розконсервовувати стару радянську техніку