За даними Інституту вивчення війни, під час цієї провальної для Росії операції було вбито чи поранено 485 російських солдатів і знищено понад 80 одиниць техніки.

Увага Окупанти зосередяться на битві за Сєвєродонецьк, а не захопленні всієї Донецької області, – ISW

Деталі спецоперації

11 травня російське командування направило близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії для форсування річки Сіверський Донець біля Білогорівки, що на сході Луганщини, для оточення українських військ поблизу Рубіжного.

Однак українські захисники ефективно спрацювали: супутникові знімки показують, що артилерія зруйнувала кілька російських понтонних мостів і спустошила щільне зосередження російських військ і техніки навколо річки.

У Росії з'являється відчуття краху

Новини про втрати на переправі в Білогорівці почали обговорювати навіть російські блогери, схоже, цього разу пропаганда та приховування втрат не допомогли, бо росіяни не стрималися в критиці – звинувачують некомпетентне керівництво.

Останньою краплею, яка переповнила моє терпіння, стали події навколо Білогорівки, де через дурість – наголошую, через дурість російського командування – спалили щонайменше одну батальйонну тактичну групу, можливо, дві,
– обурюється один із російських військових експертів.

Невже росіяни почали бачити справжні "успіхи" на цій війні? Та й на що вони сподівались?

Тож російський блогер продовжив обурюватись і сказав, що насправді російській армії не вистачає функціональних безпілотних дронів, обладнання нічного бачення та іншого комплекту.

І це правда, британська розвідка теж про це опублікувала звіт. І загалом у Британії уже повідомили, що Росія втратила третину свого війська, за допомогою якого хотіла захопити Україну.

Якщо оцінки втрат Росії на Сіверському Донці підтвердять, це стане однією з наймасштабніших смертельних битв за всю війну.

Втрати росіян у війні

На Ізюмському напрямку перейшли у контрнаступ: дивіться відео