Так, агресор перемістив дивізіон ОТРК "Іскандер-М" до Брестської області – на 50 кілометрів від українського кордону.

Читайте також Штурм Тернової, Тошківки та Устинівки, покращення позицій біля Василівки: ситуація на напрямках

Загалом на Волинському та Поліському напрямках білоруські військові продовжують виконувати завдання з прикриття спільного кордону в Брестській і Гомельській областях.

Зауважимо, у Генштабі ЗСУ й раніше повідомляли, що загроза ракетно-авіаційних ударів з території Білорусі не зникала. 22 травня вперше за два місяці помітили рух російських "Іскандерів" у напрямку українського кордону.

Військові навчання на кордоні з Білоруссю

У Білорусі продовжили військові навчання на кордоні з Україною та західними державами. Вони триватимуть щонайменше до 28 травня. У міноборони кажуть, що в їхній армії розпочався черговий етап "перевірки сил реагування". Це означає зняття озброєння та техніки зі зберігання та проведення "контрольного пробігу".

Чи є загроза наступу

Експерти не виключають ймовірність наступу з Білорусі через тиск Кремля. Однак, за даними української розвідки, участь у війні проти України є непопулярною серед білоруських військових. Щоправда, випадки добровільного підписання контрактів з різними російськими ПВК теж є.

На окремих полігонах розгорнули дивізіони тактичного ракетного комплексу "Точка-У" та дивізіон реактивної системи залпового вогню "Смерч". Військовий експерт Олександр Жданов зауважував, що загроза від збройних сил Білорусі нікуди не зникла. Лукашенко намагається маневрувати, використовуючи свої війська – підсовуючи їх ближче до кордону або далі. Прикордонним регіонам слід бути готовими до можливих провокацій.

Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що Україна змушена резервувати частину сил на випадок, якщо Росія таки змусить Білорусь взяти пряму участь у війні та вторгнутись.

Ще раніше повідомляли, що Лукашенко хоче до кінця року виготовляти в Білорусі "Іскандери". Він вже попросив Путіна про допомогу.

Яка ситуація на фронті

  • Окупанти наступають на Сході. Вони обстрілюють всю лінію зіткнення в глибині оборони наших військ у Донецькому, Слобожанському та Південнобузькому операційних районах. Найактивніші бої йдуть неподалік Лисичанська та Сєвєродонецька.
  • На Харківському напрямку основні зусилля ворог зосередив на утриманні зайнятих позицій. Штурмує Тернову.
  • На Слов’янському напрямку росіяни готуються до відновлення наступу. Біля Ізюма розгорнули додаткові підрозділи ствольної артилерії.
  • На Запоріжжі окупанти посилюють угрупування військ для поновлення наступу у напрямку Василівка – Кам’янське.
  • На Криворізькому та Миколаївському напрямках противник не припиняє артилерійські обстріли позицій наших військ.
  • У Чорноморській та Азовській операційних зонах все без змін, а на тимчасово захоплених територіях росіяни здійснюють терор мирних жителів.

Може зацікавити – Як багато ростехніки зараз у Білорусі / Білоруський опозиціонер оцінив ситуацію: