За даними Генерального штабу Збройних Сил України, зараз найбільш інтенсивні бойові дії тривають неподалік Сєвєродонецька Луганської області, де ворог проводить штурм в напрямку Тошківки та Устинівки.

Важливо Головна інтрига – чи зможуть росіяни оточити Сєвєродонецьк: Арестович описав ситуацію в регіоні

Крім того, окупанти дещо покращили власне становище поблизу населеного пункту Василівка, що на Бахмутському напрямку. А на Харківщині – намагаються закріпитися на західних та північних околицях Тернової.

Яка ситуація на усіх напрямках

Свої наступальні дії російські окупанти здійснюють у Східній операційній зоні, куди входять Харківська, Луганська та Донецька області. На одних напрямках ніч минула спокійно, на інших – фіксували артилерійські обстріли та перегрупування військ.

На Волинському та Поліському напрямках дещо активізувалися білоруси. Вони продовжують виконувати завдання із прикриття ділянок свого кордону в Брестській та Гомельській областях. Крім того, там перемістили дивізіон ОТРК "Іскандер-М" на відстань до 50 кілометрів від кордону з Україною.

На Сіверському напрямку росіяни також намагаються посилити прикриття російсько-українського кордону в Брянській та Курській областях. Вони намагаються тримати ситуацію в напрузі, щоб ЗСУ не перекинули частину військ на інші напрямки. Окупанти навіть обладнали позиції поблизу пропуску "Погар" та населеного пункту Случовськ, що у Брянській області.

На Сумщині російські вбивці обстріляли з авіації позиції українських військ поблизу Білопілля.

Ситуація на Сході України

На Харківському напрямку окупанти намагаються втримати свої позиції та загалом покращити тактичне становище. Зокрема, вони штурмують західні та північні околиці населеного пункту Тернова.

Слов'янський напрямок: окупанти досі готуються до відновлення наступу. В південній частині Ізюма вони вже розмістили додаткові підрозділи ствольної артилерії.

На Донецькому напрямку противник намагається оточити Лисичанськ та Сєвєродонецьк, щоб вийти на кордони Луганської області.

  • Лиманський напрямок: є ймовірність, що окупанти форсують Сіверський Донець на ділянці Дронівка – Білогорівка. Прикривають все вони за допомогою реактивної та ствольної артилерії. ЗСУ вирішують цю ситуацію.
  • Сєвєродонецький напрямок: російські окупанти наступають в напрямку Тошківки та Устинівки.
  • Бахмутський напрямок: загарбники дещо покращили становище в районі Василівки.
  • Авдіївський, Курахівський, Новопавлівський напрямки: окупанти обстрілювали позиції українських військ з артилерії та авіації.

Південь України

На Запорізькому напрямку росіяни назбирують живу силу та техніку і перегруповуються, щоб поновити наступ в напрямку Василівка – Кам'янське. Варто додати, ще раніше радник глави Офісу Президента Олексій Арестович заявив, що окупанти назбирали там 3 БТГр.

Південнобузький напрямок: окупанти намагаються втримати зайняті рубежі. А на Криворізькому та Миколаївському – знову артилерійські обстріли позицій ЗСУ.

У Генштабі додали, що в Чорноморській та Азовській операційних зонах ситуація практично не змінилася.

Зацікавить – 45 артилерійська бригада майстерно нищить техніку росіян