У фонді "Повернись живим" показали відео, зняте на "Лелеку", як росіяни тікають з Лиману. Однак тепер у них нічого не вдасться.

Важливо ЗСУ оточили росіян у Лимані: що відбувається навколо міста та чому це так важливо

Росіяни просили у свого командування дозволу вийти

Операція зі звільнення міста триває третю добу. Очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай зазначав, що в оточення потрапили близько 5 тисяч окупантів.

Росіяни просили у свого командування дозволу покинути місто через єдину доступну на той момент дорогу. Однак їм відмовили. Можливе, перекидання підкріплення.

Окупанти тікають з Лиману: відео

На в'їзді до Лиману – український прапор

Українські захисники показали кадри Лимана. На стелі міста вже видніється синьо-жовтий стяг. Відео поширив і глава Офісу Президента Андрій Єрмак. За кілька годин до цього чиновник опублікував фото лимонів у котлі, натякаючи, що операція йде за планом.

Цьому передувало звільнення низки населених пунктів довкола Лимана, зокрема Ямполя та Дробишевого. Шлях для наступу на Лиман в українських військ відкрився після успішних дій на Харківщині, коли під контроль України вдалося повернути Ізюм та Куп'янськ – важливі для росіян центри для подальших бойових дій.

Аналітики американського Інститут вивчення війни уночі 1 жовтня опублікували звіт, у якому припустили, що ЗСУ звільнять Лиман протягом 72-х годин, однак уже вдень речник Східного угруповання військ підтвердив, що ЗСУ вже в Лимані, щоправда, в місті досі тривають бої з окупантами. Водночас у Росії міноборони вже повідомило про відступ з міста.

Варто відзначити, що Росія окупувала Лиман наприкінці травня 2022 року. Цьому передували масовані обстріли міста та штурм. Окупанти та бойовики ще у 2014 році намагалися встановити контроль над Лиманом, однак після боїв у червні того ж року місто залишилося під контролем України.

До теми – показали перше відео, як ЗСУ зайшли в Лиман: