Зокрема, такий собі Єфім Фікс (в окупантів його вважають за "голову парламенту" Криму) заявив, що "організаторів" нестачі води будуть притягувати до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо Камені з неба, води та землі: як і чому Росія знищує Крим

Кого вважають винними окупанти у нестачі води в Криму

На думку росіян, винними у нестачі прісної води в Криму є українці, які "організували блокаду" півострова. Причому не тільки водну, а й енергетичну, продовольчу, транспортну тощо.

  • Ватажок "парламенту" окупованого Росією Криму Єфім Фікс заявив, що "влада" вже готує документи для подачі позову до суду (російського суду, звісно).
  • Фікс запевнив, що якась "робоча група" зібрала інформацію про 12 громадян України, які "є організаторами або виправдовують блокаду Криму".

"Слідчі органи працюють задля притягнення до кримінальної відповідальності організаторів блокади", – цитують Фікса російські ЗМІ. За його ж словами, 1,47 трильйона російських рублів – це збитки, яких зазнав Крим.

Хто насправді винен у проблемах Криму

Крим насправді зазнав набагато більших збитків за роки російської окупації з 2014 року. І сталося це саме тому, що півострів Росія в України відібрала.

  • До 2014 року десь 85% потреб Криму у водопостачанні забезпечував Північно-Кримський канал, вода яким йшла з материкової частини України.
  • Та зі зрозумілих причин від початку окупації канал перекрили.

До теми Спустелення та повені: якими будуть кліматичні зміни в Україні