У грудні 2023 року Марія звернулася до Міністерства реінтеграції по допомогу. Вона попросила повернути її маленьку доньку, що залишилася на тимчасово окупованій росіянами частині Запорізької області.

Читайте також Україна повернула ще 4 дітей із Росії та окупованих територій: зворушливі кадри

Що відомо про родину

Дівчинка поїхала до бабусі та дідуся у гості. Згодом Росія розпочала повномасштабну агресію проти України, і дитина разом з цими родичами опинилася в окупації.

Виїхати на контрольовану Україною території вони не змогли через стан бабусі. Вона була тяжкохворою, а перевозити її не було можливості. Також батькам було ризиковано їхати за дитиною.

Дитину успішно повернули

Марія звернулася до Мінреінтеграції після того, як бабуся померла. Повернення її доньки відбувалося в межах проєкту "Шлях додому".

Мінреінтеграції дякує всім, хто долучався до цієї справи. Особлива подяка нашому партнеру – "Українській мережі за права дитини". Завдяки спільним зусиллям в межах цього проєкту вже вдалося повернути 56 дітей,
– мовиться у повідомленні.

Також відомство закликало всіх, хто став свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або до Росії, звертатися до Мінреінтеграції.

Україна повертає дітей

  • Напередодні Різдва з тимчасово окупованої частини Херсонщини вдалося повернути 8-річного хлопчика Єлисея, якого загарбники спочатку відправили до інтернату після смерті його бабусі. Також тоді повернули двох 18-річних братів Михайла та Андрія, які є сиротами.
  • Раніше з тимчасово окупованих територій повернули ще 5 дітей. Двоє з них виїхали разом з батьками, а інші опинилися у складних життєвих обставинах.
  • Нагадаємо, що у День Святого Миколая Україна повернула 4 дівчаток та стільки ж хлопців. Возз'єднатися з родинами їм допоміг Катар.