Сімферопольський "суд" вирішив відправити журналіста у колонію загального режиму. Крім того, Єсипенко має сплатити штраф у розмірі 110 тисяч рублів.

До теми Просить не забувати: політв'язень Єсипенко написав листа з СІЗО

У чому звинуватили Єсипенка

Окупанти звинуватили журналіста у нібито зберіганні вибухівки та співпраці з українськими спецслужбами. Мовляв, Єсипенко возив із собою в автомобілі гранату. Чоловіка затримали 10 березня 2021 року у Криму.

Сам журналіст свою вину заперечує. Він пояснив, що працівники ФСБ підкинули йому гранату під час обшуку. Після затримання Єсипенка катували та вимагали зізнатися у тому, чого він не робив.

Журналіста катували

Під час засідання окупаційного суду Єсипенко заявив, що давав свідчення під тортурами. Журналіста жорстко били у підвалах Бахчисараю, а також катували електричним струмом.

Адвокат чоловіка Дмитро Дінзе казав, що його підзахисний дуже пригнічений. У Єсипенка траплялися панічні атаки, оскільки він боявся виконання погроз ФСБ.

Дивіться відео до теми: ФСБ у Криму катує журналіста

Повний текст публікації телеграм-каналу "Ґрати":

Сімферопольський районний суд засудив фрілансера "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка до шести років ув'язнення в колонії загального режиму та штрафу в 110 тисяч рублів.

Єсипенко звинувачують у придбанні та зберіганні вибухівки – гранати, до якої він, за версією слідства, прикріпив розтяжку та возив із собою у машині.

Єсипенко заперечує провину та стверджує, що гранату йому підкинули під час обшуку оперативники ФСБ. А після затримання катували, домагаючись свідчень.