24 Канал розібрався у ситуації та з'ясував, що справа, про яку каже нардеп Ярослав Юрчишин, дійсно існує. Однак, є важлива деталь.

Читайте також Усі ротації в Міноборони свідчать, що Резніков чітко розуміє свою відповідальність, – Подоляк

Ексочільник департаменту Міноборони Олександр Лієв є не підозрюваним, а свідком.

Так, досудове розслідування у кримінальному провадженні 22022101110000273 дійсно розпочали 2 серпня 2022 року. А вже 20 серпня мене призначили тимчасовим виконувачем обов'язків директора Департаменту військово-технічної політики. Це кримінальне провадження є фактовим, а не проти якоїсь особи. У межах цього провадження я є свідком,
– наголосив Лієв.

У коментарі 24 Каналу Лієв пояснив, що кримінальна справа стосується контрактів з державними підприємствами України на постачання озброєння. Претензії до конкретних підприємств виникли через те, що озброєння було поставлено частково, а в окремих випадках – його досі немає.

"Але ці контракти уклали до мене, і по всіх цих контрактах я виставив претензії. Цим підприємствам були нараховані штрафні санкції", – додав він.

Служба безпеки провела обшуки у будинку ексчиновника

Днями співробітники СБУ навідалися до квартири ексчиновника, де він живе з дружиною та п'ятьма дітьми. Сам Лієв сказав, що представники Служби безпеки поводилися ввічливо, а він ніяк не перешкоджав їхній діяльності.

Під час обшуку я максимально сприяв його проведенню як і в цілому сприяю цьому слідству. Під час обшуку жодних незаконних речей не виявили,
– зазначив ексглава департаменту МО.

Що каже про це нардеп Юрчишин

Власне, нардеп Юрчишин констатував, що написав звернення у Службу безпеки. Через певний час йому відповіли, зазначивши, що:

  • СБУ вже провела обшуки за місцем проживання колишнього високопосадовця – слідство у цій справі наразі триває;
  • водночас справа Лієва "випливла" декілька тижнів тому, але вона відносно не нова.


Відповідь Юрчишину на звернення стосовно Лієва / Фото зі соціальних мереж нардепа

Зауважимо, що Лієв звільнився з держоргану за власним бажанням в січні 2023 року.

Що відомо про Олександра Лієва

  • За часів правління Януковича він був членом "Партії регіонів" та фахівцем з туризму. Як зазначають журналісти, за 11 днів до оприлюднення "результатів" так званого референдуму 2014 року, Олександр Лієв в публічно закликав Київ "почути Крим".
  • Водночас у січня 2006 року чиновник нібито координував виставлення пікетів та блокпостів біля маяків, які за розподілом Чорноморського флоту СРСР мали б відійти Україні, але незаконно утримувалися флотом Росії.
  • Сам Лієв у відповідь заявив, що це вже третя хвиля звинувачень проти нього, які містять тільки ці епізоди. І що кілька місяців тому, після звернення народного депутата від "Слуги народу" вже пройшов перевірку і поліграф в СБУ з цього приводу.