Про це в інтерв'ю 24 Каналу розповів голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. Він пояснив, що Лукашенко погоджується на розміщення ядерної зброї на території Білорусі і навряд чи він може становити проблему для Путіна.

Дивіться також У ГУР знають про проблеми зі здоров'ям у Лукашенка, але є дещо цікавіше

"Я думаю, для Путіна Лукашенко не становить якусь особливу проблему. Він досить показово, публічно підтримує лінію Путіна. І відповідає йому в тих аспектах, які виглядають загрозливо – мовиться про ядерну зброю. Але при цьому Лукашенко значну частину своєї апаратної гри збудував на тому, щоб все-таки залишити Білорусь більш-менш автономною під своїм контролем", – сказав Божко.

Якщо Лукашенка усунуть

Ярослав Божко припустив, якщо таки відбудеться фізичне усунення Лукашенка, або його природня смерть, то Росія може мати проблему "у вигляді дезінтеграції білоруського каркасу держави". Тобто можуть початися масові протести, які важко буде придушити. Але разом з тим країна-агресорка значно легше зможе перетворити Білорусь на федеральний округ, оскільки ті провладні кола, які залишаться після Лукашенка, можуть погодитися на будь-які умови Росії за певні гарантії безпеки.

"Росія чітко розуміє, що в наступників Лукашенка не буде ні зв'язків, ні спроможностей. Це будуть люди, які реально можуть під дулом автомата погодитися на вигідні умови Росії. Це подібне до того, що Росія робила на окупованих територіях Донецької області", – відзначив він.

Ярослав Божко про Лукашенка та його проблеми зі здоров'ям: дивитись відео

Утім, поки рано говорити про смерть Лукашенка, сказав голова центру політичних студій "Доктрина". Він проаналізував оточення білоруського та російського президентів і пояснив, кому наразі треба більше боятися.

"Говорити про смерть Лукашенка зарано. Давайте дочекаємося і подивимося, як і коли вона відбудеться. Є вірогідність того, що Лукашенко ще й Путіна переживе. Тому що в оточенні Лукашенка немає зараз людини, яка його б вдарила по голові табакеркою, а в оточенні Путіна всілякі біси можуть сидіти", – додав Божко.

Алєксандр Лукашенко: останні новини

  • Після параду в Москві 9 травня почали обговорювати хворобливий вигляд Алєксандра Лукашенка. Він не міг пройти кількасот метрів Червоною площею і весь час користувався авто. Також білоруський президент не зміг виголосити промову, а згодом швидко зник. У Кремлі виправдали це, буцімто Лукашенко поспішав на захід у Мінську.
  • Згодом у ЗМІ почали припускати, що Лукашенка могли отруїти. До середини місяця він геть не з'являвся в інфополі та на публіці. 15 травня російська Держдума підтвердила хворобу білоруського президента, але запевнила, що нічого серйозного: це не COVID-19, а звичайна хвороба і йому треба відпочити.
  • Утім, того ж дня Алєксандр Лукашенко з'явився на публіці. Наближений до влади інформаційний ресурс опублікував знімки, де він начебто працює в центральному командному пункті ВПС та військ ППО. Цікавий факт: у Москві на параді в Лукашенка була перебинтована права рука, а тепер ліва. Пов'язка може свідчити, що йому необхідна постійна крапельниця.