Примусова депортація – один зі злочинів російських окупантів, який вони вчиняють проти мирних українців. Наших громадян рашисти вивозять у депресивні регіони, сподіваючись виправити свою управлінську недолугість.

Читайте також Суд дав ще один дозвіл на арешт Януковича: цього разу за підписання "Харківських угод"

Незаконне вивезення українських дітей до Росії

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак на відкритті Russian War Crimes у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі розповів про жахіття, які доводиться переживатися тисячам маленьких українців. Багато з них втратили батьків, зазнали поранень, бачили смерть та все те, що принесли з собою російські окупанти в Україну.

Він повідомив, що станом на 21 травня близько 660 українських дітей загинули або отримали поранення внаслідок дій рашистів. Точну їх кількість назвати важко – в Україні тривають бойові дії, деякі регіони поки що перебувають під окупацією Росії.

Також він розповів, що загарбники чинять геноцид українців, однією з ознак якого є примусова передача дітей іншим групам. Російські терористи вивезли у свою країну понад 232 тисячі українських дітей. Більш як дві тисячі дітлахів або втратили батьків, або їх з ними розлучили. Парламент росіян збирається спростити процедуру всиновлення, щоб передавати наших дітей громадянам країни-окупанта.

Ситуація на окупованих територіях

  • Рашисти продовжують незаконну депортацію до Росії українських громадян, зокрема мешканців Маріуполя. Наших людей окупанти скеровують до найбільш депресивних та віддалених регіонів, де дуже важкі умови та жахлива економічна ситуація. Є інформація, що наші люди можуть втекти з Росії до країн Балтії, які гостинно відкрили для них свої двері, але для цього потрібно мати при собі бодай якийсь український документ.
  • На всіх окупованих територіях триває активний спротив, діє партизанський рух. Ворог хоче подолати опір та тероризує мирне населення. Також рашисти блокують виїзди та евакуацію цивільних.

Дивіться також – російського окупанта Шишимаріна засудили довічно: відео