Новину повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. У справі про державну зраду суд обрав експрезиденту-втікачу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Зауважте ДБР арештувало понад 200 мільйонів ексрегіонала, близького до Януковича

​​Підписання Харківських угод на користь Росії – суд надав дозвіл на арешт експрезидента,
– мовиться у повідомленні.

Слідство встановило, що експрезидент діяв спільно з колишнім прем'єр-міністром України (за попередньою змовою). Янукович порушив вимогу Конституції та Закону України про міжнародні договори.

Офіс генпрокурора повідомив, що експрезидент-втікач надав Росії та її представникам допомогу у проведенні підривної діяльності, спрямованої проти України.

Мовиться про Харківські угоди

В Офісі генпрокурора розповіли, що ще 21 квітня 2010 року Янукович у Харкові підписав від імені України угоду з Росією. Цим експрезидент-втікач на 25 років продовжив термін перебування російського Чорноморського флоту на території України – в АР Крим та місті Севастополі.

Це штучно створило передумови для збільшення кількості російських військ на українській території. Тоді є відбулося їхнє переоснащення та модернізація. Через декілька років збройні сили Росії окупували Крим та Севастополь.

Перший дозвіл на арешт Януковича

Печерський суд міста Києва 19 травня 2022 року надав офіційний дозвіл на арешт експрезидента-втікача Януковича. Відповідний запобіжний захід обрали у справі про організацію незаконного переправлення осіб через кордон.

Мовиться про події 2014 року. Тоді Янукович організував незаконний виліт громадян з України. Свій задум експрезидент-втікач втілив спільно зі співробітниками Управління державної охорони та представниками Росії. Тоді з села Урзуф на Донеччині Янукович та ще щонайменше 20 людей вилетіли на трьох гелікоптерах, які належали збройним силам Росії.

Зрештою, втікачі прибули на територію країни-агресорки. Гелікоптери приземлилися у місті Анапа в Краснодарському краї.

Справу про організацію незаконного переправлення осіб через кордон також розслідує ДБР. Януковичу загрожує від 5 до 7 років ув'язнення.

Важливо – російський "Адмірал Макаров" заходить в Чорне море: дивіться відео