Так, вже було запроваджено 6 пакетів санкцій, на черзі – сьомий. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, які саме обмеження може містити черговий пакет санкцій проти Росії.

Головне ЗСУ борються за Сєвєродонецьк, успіх нацгвардійців на Сході: основне за 101 день війни

Які обмеження можуть бути у 7 пакеті санкцій проти Росії

За словами Єрмака, в Європейському Союзі вже розпочали роботу над сьомим пакетом санкцій проти Росії.

Сьомий пакет санкцій проти Росії – це наш пріоритет. Як повідомив заступник глави МЗС Польщі Павло Яблонський, ЄС вже розпочав роботу над ним,
– написав він.

Нові обмеження мають стосуватися:

  • російського газу;
  • розширення списку банків, які відключать від SWIFT, зокрема "Газпромбанку".

ЄС затвердив шостий пакет санкцій: що він передбачає

3 червня в ЄС нарешті ухвалили рішення про прийняття нового 6 пакету санкцій проти Росії. Він значно скоротить можливості Росії вести війну проти України.

  • Ембарго на російську нафту. Транспортувати нафту з країни-агресорки морським шляхом відтепер стане неможливо. Втім, нафтопровід "Дружба" – залишається . Зазначимо, що ним перекачують 2/3 російської нафти до Євросоюзу.
  • Відключення від SWIFT. Шостий пакет санкцій передбачає також, що три великі російські банки буде відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT. Мовиться про "Сбербанк", "Московський кредитний банк", а також "Російський Сільськогосподарський банк".
  • Припинення трансляції пропагандистських каналів. Мовиться про три російські державні канали: "Росія RTR / RTR-Планета", "Росія 24" та TV Centre International. Усіх їх звинувачують у поширенні пропаганди та дезінформації, зокрема про звірства росіян на Київщині. Тож їх приберуть з сітки мовлення.
  • Персональні санкції. Крім того, накладуть персональні санкції на осіб і організації, які мають або можуть мати вплив на продовження російської агресії проти України. Зокрема, мовиться про експорт товарів і технологій, які можуть мати подвійне призначення. Їх найчастіше використовують для модернізації військової техніки.

Вас може зацікавити – Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має відкрити Україні перспективу вступу: дивіться відео