Майбутня модель ШІ, як повідомляється, буде здатна не тільки писати працюючий код, а й "мислити" як програміст – сумна новина для тих, хто хотів змінити рід діяльності й освоїти програмування. За проєктом стоїть Microsoft, тому масштаби розробки не варто недооцінювати.

Цікаво Google розробляє конкурента нейромережі ChatGPT і впровадить його в пошукову систему

Що відомо

Повідомляється, що OpenAI найняла для роботи над проєктом "армію" з близько тисячі програмістів і розробників у країнах Латинської Америки та Східної Європи.

  • Їм доручено вирішувати класичні завдання з галузей програмування, розробки застосунків і адаптації коду під нові завдання.
  • Ключовий момент – вони зобов'язані детально описувати логіку свого коду письмовою англійською мовою.
  • Близько 60 відсотків найнятих були залучені для роботи з маркування даних.
  • Інші 40 відсотків – це програмісти, яким доручено створювати набори даних для інженерії програмного забезпечення, на яких навчатимуться моделі OpenAI. Вони перекладають текст в інструкції для ШІ за допомогою інструменту Codex.

Сам Codex здебільшого навчався на коді, взятому з GitHub. Ця практика забезпечила моделі певний успіх як допоміжній програмі, що автоматично доповнює та перевіряє орфографію коду з певним рівнем майстерності. GitHub, який належить Microsoft, фінансовому спонсору OpenAI, навіть пропонує "Copilot" на базі Codex, який фактично є чимось на кшталт Grammarly для програмістів.

Однак знати, як може виглядати рядок коду – це одне. Зовсім інша справа – мати тонке розуміння того, чому і як потрібно писати програму. OpenAI хоче заповнити й цю прогалину.

З великою ймовірністю проєкт матиме успіх, так само як АІ-художники навчилися малювати реалістичні картини, а текстові нейромережі вже вміють писати зв'язні розповіді. Це вельми вигідно для великого бізнесу, оскільки дає змогу автоматизувати й здешевити рутинні процеси створення коду. Складні завдання, принаймні поки що, вирішуватимуть люди з профільною освітою і досвідом, але шлях новачкам у цю галузь тепер буде вкрай ускладнений.