Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що лідери не мають "плану Б" щодо 50 мільярдів євро. Він закликає європейських колег не йти на компроміс з угорським прем'єром Віктором Орбаном, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі.

Дивіться також Можуть стати перемогами обох країн: Зеленський назвав спільні виклики для України та Польщі

Туск вважає це егоїстичною грою

Перед початком засідання Європейської Ради польський прем'єр заявив, що в ЄС немає "втоми від України, але Брюссель має втому від Орбана". Туск закликає союзників зміцнити єдність навколо України та проти російської агресії.

Я не можу прийняти це. Це дуже дивна та егоїстична гра Віктора Орбана і тут немає місця для компромісів щодо наших принципів, таких як верховенство права. І точно немає місця для компромісу щодо України,
– сказав Дональд Туск.

Прем'єр Польщі сказав, що це Орбану вирішувати, чи є Угорщина частиною європейської спільноти, чи ні. Втім, Туск впевнений, що європейські лідери знайдуть аргументи, аби переконати угорського лідера. За його словами, питання України екзистенційне не тільки для Польщі, а й для всієї Європи, тому позиція Орбана – це загроза безпеці.

Туск зауважив, що це щось очевидне і водночас неприйнятне, тому треба думати про всі можливі заходи та всі можливі наслідки в майбутньому.

Орбан цинічно висловився щодо США та війни в Україні

  • Відомий своєю проросійською риторикою Віктор Орбан не приховує своєї симпатії до Дональда Трампа. Прем'єр-міністр Угорщини похвалив експрезидента США, який теж підіграє Кремлю своїми скандальними заявами.
  • Прем'єр-міністр Угорщини назвав Трампа одним із найуспішніших зовнішньополітичних президентів та заявив, що колишній американський лідер не починав жодної війни.
  • За його словами, якби американського президента звали Дональд Трамп у лютому 2022 року, війни в Європі не було б. Орбан сказав, що сьогодні, крім нього, не бачить в Європі чи Америці, хто був би достатньо сильним лідером, щоб зупинити війну. Він наголосив, що "у миру є ім'я: Дональд Трамп".