Якщо Путін відвідає будь-яку зі 123 країн, яка є членами Міжнародного кримінального суду, його можуть запроторити до в'язниці. Однак все ж диктатор може покидати межі своєї країни.

Дивіться також Страх ліквідації все одно був: що показав візит Путіна в ОАЕ

Куди може їздити Путін

Відколи МКС оголосив про ордер, Путін майже не залишав Росію. Однак він відвідував країни, які не є членами Міжнародного кримінального суду. Зокрема Китай та колишні радянські республіки: Білорусь, Казахстан та Киргизстан. Також російські ЗМІ заявляли, що диктатор нібито відвідував окуповані Росією територій України.

Крім цього, 6 грудня Путін відвідав Об'єднані Арабські Емірати та Саудівську Аравію, які також не є членами МКС.

Однак влітку російський диктатор пропустив саміт БРІКС у Південній Африці після того, як ця країна ясно дала зрозуміти, що арештує його згідно з договором МКС.

До слова, 4 грудня президент Бразилії Лула да Сілва заявив, що Владіміра Путіна запросять на саміт G20, який відбудеться у країні у 2024 році. Російський диктатор сам вирішуватиме: їхати чи ні. Однак якщо він приїде, йому доведеться мати справу з ордером МКС.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

  • 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Владіміра Путіна. Його звинувачують у примусовій депортації українських дітей.
  • Також суд видав ордер на арешт так званої "уповноваженої з прав дитини" Марії Львової-Бєлової, адже вона також бере участь у викраденні дітей з тимчасово окупованих територій України.
  • Тож диктатора та Львову-Бєлову можуть заарештувати в 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут МКС.