Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив американський політолог Раміс Юнус. За його словами, отримання ордера на арешт – це серйозний ляпас та удар по іміджу Путіна.

До теми Що буде з Путіним після ордеру на арешт: деталі від Офісу генпрокурора

Чи арештують Путіна

Юнус зазначив, що ордер на арешт російського диктатора не повинен нікого дивувати, адже останні декілька місяців усі до цього йшло. На думку політолога, ця подія мала ефект "бомби, яка розірвалась".

Востаннє таке рішення приймали щодо Слободяна Мілошевича (колишній президент Югославії – 24 Канал). Росія – постійний член Ради безпеки, має більше ядерно зброї, ніж у Китаю та США разом взятих. І тут МКС приймає таке рішення. Це політичний ляпас та удар по іміджу президента Росії,
– вважає він.

Політолог зі США підкреслив, що це важливе політичне рішення, але наразі Путіна ніхто не арештує. Диктатор точне не поїде у ті 123 країни, де його можуть затримати. Він не ризикує їздити навіть в Білорусь та Іран.

Раміс Юнус зауважив, що наразі є кілька варіантів, як може скластись доля Путіна. На його думку, усе залежить від того, як закінчиться війна в Україні.

Юнус про ордер на арешт Путіна: дивіться відео

Суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна: коротко

  • Міжнародний кримінальний суд в Гаазі 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Крім Путіна, палата досудового провадження видала ордер на арешт Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента Росії у справах дитини. Ордери видали на підставі клопотань, які прокуратура подала 22 лютого 2023 року.
  • Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину. Зокрема, незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до Росії. У суді наголосили, є достатньо підстав вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації. Це завдало шкоди українським дітям.
  • Окремо зазначили, що ордери на арешт є таємними – задля захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування. Проте депортації відбувається досі, тому потрібна проінформованість громадськості. У Палаті додали, це може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів.