Вітання президент України озвучив під час традиційного вечірнього звернення в ніч проти 9 липня. Тобто на 136 добу війни, яку росія почала проти України.

Читайте також Не про політику, а про захист спільної свободи, – Зеленський звернувся до українців

Зеленський привітав з Курбан-байрамом

І завтра, а фактично вже після заходу сонця сьогодні (мовиться про 9 липня – 24 канал), мусульманська громада починає відзначати Курбан-байрам. Це особливе свято, яке вчить жертовності й спрямовує людей на добрі вчинки,
– сказав Зеленський.

Президент України розповів, що вітає усіх мусульман України та світу й бажає, щоб панування миру відновилося, а всіляке зло завжди програвало. І що швидше, то краще.

"Цього особливо очікує кримськотатарський народ, і я вірю, що настане рік, коли будемо вітати одне одного у вільному Криму. Курбан байраминиз хайирли вє мубарэк олсун! Вітаю з благословенним святом – Курбан-байрам!" – завершив Зеленський.

Основні тези зі звернення президента України

  • Володимир Зеленський вручив Золоту зірку підполковнику Олегу Грудзевичу. Він захищав Маріуполь, вивів підрозділ з непідконтрольної території, дорогою вони знищили диверсійно-розвідувальну групу противника.
  • Привітав Валерія Залужного з днем народження та побажав йому перемоги.
  • Звернувся до парламенту Словенії. Це було 24-те звернення до парламентів країн ЄС і перше – зроблене поблизу передової.
  • Володимир Зеленський сказав: "Сподіваюся, що й три інші країни ЄС відчують, що ці звернення – не про політику, а про захист нашої свободи. Спільної, до речі. А отже, ми прийдемо до того, що одного дня зможу сказати: усі 27 парламентів Євросоюзу чують боротьбу за свободу краще, ніж будь-які російські маніпуляції".

Дивіться також – звернення Зеленського за 8 липня: відео