Так, зокрема, іноземці та апатриди упродовж двох років з моменту прийняття громадянства України зобов'язані скласти декілька іспитів. Відповідні зміни до профільного закону вже затвердив парламент. "За" проголосували 309 народних депутатів.

Читайте також Парламент Естонії визнав Росію державою-спонсоркою тероризму

Виняток для певної категорії осіб

Іноземці та особи без громадянства мають скласти іспити:

  • з основ Конституції України;
  • з історії України;
  • на рівень володіння державною мовою, визначений Нацкомісією.

Однак, передбачили і виняток із правил. Окремі умови не будуть поширюватися на осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, або ж їх прийняття до громадянства становить державний інтерес. Також виняток передбачили для захисників, які проходять військову службу за контрактом у лавах ЗСУ, а ще дітей, які приймаються до громадянства тощо.

Уточнили і підстави для втрати українського громадянства. Зокрема, якщо людина не виконала зобов'язання про припинення іноземного громадянства або не склала іспити у визначений строк.

Втім, народні депутати прийняли урядовий законопроект лише за основу. Тож голосування не остаточне. Також зміни до закону має затвердити президент.

Важливо З 10 жовтня в Україні зруйновані 30% електростанцій, – Зеленський

Що передувало змінам до Закону "Про громадянство України"

  • У травні 2022 на сайті президента оприлюднили петицію про введення обов'язкового іспиту для отримання громадянства України. Автор – Віталій Капустян підкреслив, що на той момент для отримання українського громадянства кандидатам, зокрема і росіянам, не обов'язково було ані знати державну мову, ані історію. Тому кожен міг отримати громадянство, не докладаючи жодних зусиль для інтеграції в українське суспільство.
  • Наразі для отримання українського громадянства кандидатам (ні росіянам, ні громадянам будь-якої іншої країни) не обовʼязково знати мову, історію та навіть закони України. Достатньо лише невеликого переліку документів та заяви на отримання громадянства.
  • Від початку повномасштабної війни потік росіян, які хочуть отримати українське громадянство, не зменшився.
  • Натомість система, де відсутні навіть базові фільтри, дозволяє всім кандидатам отримати громадянство і надалі не докладати жодних зусиль щодо інтеграції в українське суспільство. З повним текстом петиції можна ознайомитися за посиланням.
  • 8 липня Володимир Зеленський відповів на петицію та запевнив, що питання опрацює уряд.

Вас може зацікавити – Детальніше про іспит для отримання громадянства України: дивіться відео