5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Читайте також: Отруєння Скрипалів – пародія на спецоперацію, а поведінка ГРУ – школярство, – New York Times

Британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Після заяви Мей британський міністр безпеки Бен Воллес заявив, що кінцеву відповідальність за отруєння "Новачком" Скрипалів у Солсбері несе президент РФ Володимир Путін.

12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а вже 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Читайте також: Отруєння Скрипалів: у справі брали участь шестеро осіб, – ЗМІ

Чоловіки не заперечили, що були у Солсбері на початку березня 2018 і що камери відеоспостереження зафіксували саме їх.

Отруєння Скрипаля Петров Боширов
Камери спостереження зняли Боширова і Петрова у Солсбері на початку березня 2018

Вони розповідають, що вирішили поїхати в Солсбері за рекомендацією друзів, щоб "подивитись на місцевий собор". Від звинувачень у причетності до отруєння Скрипалів всяко відхрещувались.

На це резонансне інтерв’ю Боширова і Петрова вже відреагували у Лондоні, назвавши його "викривленням" і "брехнею".

Про це йдеться в офіційній відповіді Міністерства закордонних справ Британії, яку дипвідомство відправило у відповідь на запит російського федерального інформаційного агентства "ТАСС".

У британському МЗС нагадали, що вже тривалий час звертались до Росії із пропозицією офіційно відзвітували події у Солсбері на початку березня 2018-го і причетність Кремля до них.

Як ми і передбачали, вони відповіли шляхом умисного викривлення та брехні,
– констатували у МЗС Великобританії.

У дипвідомстві вкотре запевнили, що не сумніваються, що підозрювані в отруєнні Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами російської розвідки.