Ці події викликали неабияке невдоволення у палестинців. Зокрема, з Сектора Гази випустили щонайменше 9 ракет по Ізраїлю. Жодна з них не досягла цілі.

До теми Судова реформа Нетаньягу: чому в Ізраїлі спалахнули протести та які цілі переслідує прем'єр

Рейд правоохоронців у мечеті

Інцидент трапився під час священного для мусульман місяця Рамадан і напередодні єврейської Пасхи. Перед світанком у середу, 5 квітня, поліцейські увірвалися до мечеті Аль-Акса, що у Єрусалимі.

У поліції Ізраїля пояснюють, що це були вимушені заходи, адже на території святині забарикадувалися сотні вірян. Правоохоронці повідомили про затримання щонайменше 350 осіб, хоча за іншими даними – їх набагато більше. Ізраїльський адвокат заявив, що затримали й відправили на допит понад 500 вірян.

Віряни стверджували, що поліція застосувала сльозогінний газ, гумові кулі й світло-шумові гранати. Після цього вони увірвалися до мечеті. За словами палестинців, правоохоронці буцімто почали бити палицями вірян.

Сутички на території мечеті: дивіться відео

У правоохоронних органах заявили, що велика група палестинських агітаторів почала закидувати камінням поліцейських. Окрім того, віряни накинулися на службовців з палками й феєрверками.

На знак протесту проти дій ізраїльських правоохоронців, на Західному березі Йордану на вулиці вийшли десятки палестинців. Окрім того, частково визнане керівництво Палестини назвало такі дії силовиків Ізраїлю "злочином".

Останнім часом напруженість у Східному Єрусалимі та на Західному березі річки Йордан вже була високою. Сутички між ізраїльтянами та палестинцями траплялися все частіше. Лише цього року від протистояння вірян загинуло 15 ізраїльтян і 88 палестинців.

Ситуація в Ізраїлі стає напруженішою

  • 2 квітня стало відомо, що, ймовірно, армія Ізраїлю збила літак Сирії. Західні ЗМІ з посиланням на армію оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), писали, що збитий літак на жодному етапі свого польоту не становив загрози.
  • Окрім того, у самому Ізраїлі зростає напруга через судову реформу. В країні спалахнули масові протести, на які вийшла рекордна кількість ізраїльтян. Через таке невдоволення громадян Нетаньягу вирішив відкласти проведення реформи.
  • Відносини між Ізраїлем і Сирією все більше загострюються. У лютому Ізраїль атакував центральну частину Дамаску. За інформацією ЗМІ, вибух пошкодив кілька будівель поблизу іранських військових об'єктів. На офіційному рівні ізраїльські військові відмовилися коментувати ситуацію.