Документ містить бачення характеру майбутнього партнерства Сполученого Королівства та України. Про це Мелінда Сіммонс розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Але Спрощення візового режиму для України поки неможливе, – посол Великої Британії

Я була в кімнаті, коли відбувалося підписання, і важливість цього моменту була зрозуміла всім присутнім. Окрім того, було підписано Меморандум про наміри щодо подальшого військового співробітництва, і, звичайно, президент був свідком підписання угоди з Експортно-кредитною агенцією. Це великі кроки,
– розповіла вона.

За словами Сіммонс, документ вперше визначає широту та рамки партнерства Великої Британії та України в майбутньому. Пані посол наголосила: це більше, ніж торговельна угода, адже договір визнає, що обидві країни роблять свій внесок у двосторонні відносини.

Для мене це сигнал про зрілість України як демократичної, незалежної країни. Сполучене Королівство посилює підтримку безпеки та економічного розвитку України. Водночас Британії є чому повчитися в України. В тому числі, на жаль, як боротися з гібридним конфліктом,
– додала дипломат.

Пані посол наголосила: всі ці події відбувалися на тлі пандемії коронавірусу. Ба більше – єдиним іншим гостем Великої Британії такого рівня за останні місяці був лиш президент Франції.

"Тож це дуже багато важить, що Президент Зеленський в цей час зміг відвідати Сполучене Королівство. Окрім підписання угод, президент Зеленський та перша леді змогли зустрітися з герцогом та герцогинею Кембриджськими. Зустріч з королівською родиною завжди додає особливої магії візиту до Британії", – зауважила Сіммонс.

Візит Зеленського до Великої Британії: коротко про головне

  • На початку жовтня президент Зеленський очолив українську делегацію, яка кілька днів перебувала у Великій Британії.
  • Під час візиту глава держави підписав низку важливих угод в Лондоні, а також поспілкувався з прем’єром країни Борисом Джонсоном. Останній запевнив Зеленського в повній підтримці України.
  • Окрім того, президент разом із першою леді Оленою Зеленською побували на аудієнції з герцогом та герцогинею Кембриджськими Вільямом та Кетрін.
  • Ба більше – Зеленський провів таємну зустріч зі службою розвідки Великої Британії МІ6.