Папа Римський просив російського посла припинити війну

Франциск наголосив, що у перший день війни, 24 лютого, телефонував Президенту України Володимиру Зеленському. Про це глава Ватикану сказав в інтерв'ю.

До теми Папа Римський знову закликав створити гумкоридори з "Азовсталі"

Однак до Володимира Путіна священнослужитель не дзвонив. Натомість він пішов до російського посла, аби той пояснив дії керівництва Росії. "Я сказав, будь ласка, припиніть це", – пригадав Франциск.

На 20-ий день війни Папа Римський відправив Путіну повідомлення про те, що готовий приїхати у Москву та зустрітися з ним.

Ми ще не отримали відповіді, але будемо наполягати навіть, якщо Путін не може і не хоче мати цю зустріч зараз,
– наголосив понтифік.

Чи приїде Франциск до Києва

Папа Римський відчуває, що йому зараз не варто їхати до Києва. Попри те, що багато людей просили його про такий символічний жест, Франциск відправив в Україну двох кардиналів.

"Я відчуваю, що мені не потрібно їхати (до Києва – 24 канал). Спочатку я маю поїхати в Москву, спочатку я маю зустрітися з Путіним. Але я теж священник, що я можу зробити? Я роблю те, що можу. Якби ж Путін відкрив двері..." – сказав глава католицької церкви.

Читайте також "Як примирити Пілата з Христом": Хресна хода у Ватикані українки та росіянки викликала обурення

Папа Римський каже, що Путін його ігнорує

Раніше понтифік казав, що тричі звертався до очільника Кремля з проханням евакуювати цивільне населення з блокадного Маріуполя. Зокрема, Папа Римський пропонував вивезти людей на кораблі під прапором Ватикану. Однак відповіді від агресора Франциск так і не отримав.

Це може вас зацікавити – політолог вважає, що вивезти людей з Маріуполя має Папа Римський: відео