У вівторок, 9 травня, коли чимало цивілізованих держав, зокрема Україна, святкують День Європи, у Росії вирішили організувати "військовий парад". Хоча назвати цей захід так вкрай важко. Мав він дуже жалюгідний вигляд.

Дивіться також Між двох вогнів: як Україна переосмислює свою долю та роль у Другій світовій

Вихваляння музейними експонатами

Розпочати варто з того, що було розмов про цей "грандіозний парад" дуже багато. Але тривав він всього, як урок в школі, – 45 хвилин. І схоже, що "учні" були не дуже підготовлені – тому й ганьбилися.

Отже, не було на параді авіації, як і минулого року. Проте тоді у Москві відсутність літаків пояснили "поганою погодою". Сьогодні ж погода була хороша та сонячна – тому, "що саме" завадило випустити авіацію – "є великим питанням".

Парад у Москві до "Дня Побєди" / фото з росЗМІ

Також пропагандисти напередодні заявляли, що можна буде побачити на Красній площі таку техніку:

  • танки Т-34;
  • броньовані автомобілі "Тигр-М";
  • бронеавтомобіль "ВПК – Урал";
  • ракетний комплекс "Іскандер";
  • зенітна ракетна система С-400;
  • міжконтинентальна балістична ракета "Ярс";
  • танк Т-90М "Прорив";
  • танк Т-14 "Армата".

Іскандер на Красній площі
"Іскандер" на Красній площі / фото з росЗМІ

Система С-400 на параді
Система С-400 на параді / світлина з ворожих ЗМІ


"Ярс" на параді музейної техніки від Кремля / зображення з російських ЗМІ

Варто сказати, що "славнозвісна Армата" або десь загубилася серед мотлоху старої техніки, або ж її просто-таки не було на параді.

Для свого центрального дійства у Москві на 9 травня у Росії, вочевидь, не змогли зібрати бодай якусь адекватну кількість озброєння. Тому на Красній площі проїхались лише бронеавтомобілі, комплекси С-400, ОТРК "Искандер", а також стратегічні "Ярси",
прокоментували парад у виданні Defence Express.

Окрім того, там зазначили, що у Москві цього дня не було навіть таких танків як Т-90М "Прорив", Т-72Б3, Т-80ВБМ, БМП-3, БМП-2. Чи, скажімо, таких ЗРК як "Панцир", "Тунгуска", "Тор" та "Бук".

Себто краще назвати цей парад не "військової", а – "музейної" техніки, бо навряд те, що їздило по Красній площі, довше декількох годин протрималось би на фронті та не розвалилось би.

Разом з тим згодом з'явились повідомлення про те, що на заході було всього 8 тисяч військових, хоча в міноборони ворожої держави говорили про цифру у 10 тисяч. Це найменший показник від 2008 року.

Так званий "військовий парад" у Москві: дивіться відео

Також користувачі мережі помітили військового з антидроновою рушницею. Як відомо, такою зброєю "діди воювали" десятки років тому. Від того часу Росія не дуже розвинулась.

Військовий з антидроновою рушницею на параді
Військовий з антидроновою рушницею на параді / Фото зі соцмереж

Інші курйози: конструктор та "чемоданчик"

Зазначимо, що стара військові техніка – це не єдине, чим відзначилися росіяни під час цього параду. По-перше, глядачам заходу почали роздавати "пам'ятні набори" у мішечках. Там було багато чого цікавого, зокрема, конструктор. Вочевидь, ветерани про нього й мріяти не могли.

У Росії ветеранам подарували конструктор
У Росії ветеранам подарували конструктор / Зображення з кремлівських ЗМІ

По-друге, біля Владіміра Путіна помітили охоронця з підозрілою чорною валізкою. Подейкують, що вона "може допомогти" бункерному на випадок дронової атаки. Хоча диктатора, вочевидь, уже нічого не врятує.

Загадкова валізка Путіна: дивіться відео з ворожих ЗМІ

Згадаємо наостанок, що є області в Росії, у який навіть такого "задоволення для очей" не відбувалось. Власне, у західних регіонах ворожої держави "в цілях безпеки" вирішили нічого не проводити 9 травня.