Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, для Росії були б вигідні жертви серед місцевого населення внаслідок "терористичних атак" до 9 травня.

Читайте також Росія може готувати провокації на 9 травня, – розвідка озвучила плани ворога

Не вистачить поліції

У британській розвідці повідомили, що у зв'язку з останніми атаками безпілотників скасовують все більше парадів у російських містах. Мовиться насамперед про нещодавню "атаку дронами" по Кремлівському палацу. Але варто додати, що останнім часом у Росії чомусь також все частіше горять нафтобази та склади з паливно-мастильними матеріалами.

В деяких містах паради залишають, в деяких скасовують. Це не турбота про російське населення. Навпаки – для російської влади, якщо український БПЛА потрапив би в натовп і було кілька жертв, тоді вони б могли ще подякувати Україні за додатковий привід повної мобілізації,
– розповів Іван Ступак.

Ексспівробітник СБУ пояснив, що на початку війни багато росгвардійців поїхали в Україну та везли з собою щити та гумові кийки для того, щоб розганяти український натовп під час поліцейських акцій. Тобто зараз в Росії гвардійців стало менше.

"Їхня логіка така: збирається багато людей на таку урочисту подію. Але у разі, якщо щось піде не за планом і почнуться масові заворушення, то чи буде у них сила, щоб стримати цих людей?", – зазначив Ступак.

У цьому випадку зручніше для них скасувати парад під приводом, що вони турбуються про життя та здоров'я росіян.

Іван Ступак про причину скасування парадів по Росії: дивитись відео

9 травня у Росії: що відомо про можливі події

  • В Інституті вивчення війни також пишуть про те, що Росія використовуватиме "атаку дронів" на Кремль як привід для скасування парадів у містах Росії, де цього ще не зробили. Зауважимо, що російська влада уже скасувала проведення парадів та акції "безсмертний полк" щонайменше у 21 місті.
  • Крім того, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що росіяни можуть готувати провокації до 9 травня. Зокрема, мовиться про інсценування нападів на цивільне населення прикордонних районів Росії. На додачу, провокації можуть бути спрямованими проти Білорусі, адже Росія не полишає спроб втягнути її у відкриту війну.
  • Тим часом у Кремлі "панікі нєт", але чомусь там активно готуються до можливих "диверсій" на 9 травня. Дмітрій Пєсков заявив, що "ведеться напружена робота" для убезпечення росіян від "провокацій української сторони".