У середу, 8 березня, відбудеться церемонія нагородження лауреаток міжнародної премії IWOC, яка пройде у Білому домі. Захід проведуть держсекретар США Ентоні Блінкен та перша леді Джилл Байден.

Дивіться також Ті, хто були у полоні: премію Сахарова для України забирали "Тайра" і мер Мелітополя Федоров

Нагородження відбудеться 8 березня

У Держдепі зазначили, що "Тайра" продемонструвала велику мужність та силу, захищаючи Україну від російської агресії.

Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності, а також очолювала волонтерський загін парамедиків "Янголи Тайри", який проводив тактичну медичну підготовку на передовій на Донбасі з 2014 до 2018 року.

Крім того, Паєвська знімала й вивозила відеозаписи, які документували звірства, скоєні російськими військами в Маріуполі.

В Держдепі нагадали, що російські військові взяли Паєвську в полон, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей з Маріуполя, хоча вона була цивільною. "Тайра" три місяці перебувала в неволі, де жила в крихітній камері з 22 іншими жінками, схудла майже на 9 кілограмів, терпіла тортури й побиття.

Нагорода IWOC присуджується вже 17 років тим жінкам з усього світу, які проявили надзвичайну мужність, силу та лідерство в захисті миру, справедливості, прав людини, гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок і дівчат.

У цьому році лауреатками премії стали також жінки з Афганістану, Аргентини, Центральноафриканської Республіки, Коста-Рики, Ефіопії, Йорданії, Казахстану, Малайзії, Монголії та Польщі.

Що відомо про "Тайру"

  • Юлія Паєвська є відомою українською спортсменкою та волонтеркою. Протягом понад 20 років вона присвятила своє життя айкідо.
  • Окрім цього, у 2014 році на Майдані вона надавала медичну допомогу пораненим та травмованим. 15 березня 2022 року під час евакуації окупанти затримали її на блокпосту в селищі Мангуш, розташованому за 15 кілометрів від Маріуполя.
  • У травні Associated Press опублікувала відео, зняте з нагрудної камери "Тайри" у Маріуполі перед її захопленням в полон, на якому вона допомагає місцевим жителям та демонструє наслідки атак російських військ.
  • Також відео містить зображення затримання російських окупантів та відповідь "Тайри" на питання щодо їхнього лікування.
  • 17 червня 2022 року повідомили, що Юлія Паєвська повернулася з полону росіян, в який вона потрапила внаслідок захоплення Маріуполя.